Twitter Blue, 20'den fazla ülkeye genişliyor

Popüler sosyal medya platformu Twitter, ücretli servisini her geçen gün genişletse de bizim için beklenen haber hala gelmiş değil.

Twitter Blue, 20'den fazla ülkeye genişliyor

Twitter'un ücretli planı Twitter Blue, artık Avrupa'da 20'den fazla yeni ülkede kullanıma sunuldu. Hollanda, Polonya, İrlanda, Belçika, İsveç, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Danimarka, Yunanistan, Avusturya, Macaristan, Bulgaristan, Litvanya, Slovakya, Letonya, Slovenya, Estonya, Hırvatistan, Lüksemburg, Malta ve Kıbrıs da bu ülkeler arasında yer alıyor.

Bu genişleme, sosyal ağın abonelik hizmetinin dünya genelinde 35'ten fazla ülkede kullanıma sunulmasını sağlıyor. Twitter Blue, Elon Musk liderliğindeki şirket tarafından ilk olarak Aralık ayında ayda 8 dolarlık bir fiyatla, ödeme yapan kullanıcılara mavi doğrulama işaretiyle sunulmuştu.

Daha sonra, şirket 60 dakikalık videolar, 4.000 karakterli tweetler ve konuşmalarda öncelik kazanma gibi özellikler sunan yeni özellikler ekledi. Plan, tweet düzenleme işlevi, konu okuyucu ve yer imi klasörleri gibi bazı geçmiş özellikleri de içeriyor.

Twitter Blue, 20'den fazla ülkeye genişliyor

Abone sayısını artırmak için, Twitter Ocak ayında yıllık planı 84 dolardan başlattı. Son birkaç haftada, Twitter yıllık planı iOS ve Android'de de 114 dolardan fiyatlandırarak başlattı.

Musk, abonelik planlarının büyük bir gelir getirmesi için çalışıyor olsa da, erken sonuçlar pek cesaret verici değil. Tahminlere ve raporlara göre, yeni Twitter Blue hizmetinin abone sayısı 300.000'den az.

Twitter Blue'un yeni genişlemesi, sosyal medya platformunun Avrupa'daki varlığını güçlendiriyor ve platformda yeni iş modelleri oluşturulmasına yardımcı oluyor. Twitter, kullanıcılarına daha fazla özellik sunarak gelirlerini artırmayı amaçlıyor. Ancak, kullanıcılar arasında ücretli aboneliklerin kabulü hala tartışmalı bir konu.