Twitter Blue abone sayısı, Elon Musk’ı kara kara düşündürüyor

Twitter’ı satın alır almaz ilk iş olarak Blue hizmetini yenileyen Elon Musk, şimdilik bu hamlesinden beklediği gelirin çok ama çok uzağında.

Twitter Blue abone sayısı, Elon Musk’ı kara kara düşündürüyor

Popüler sosyal medya platformu Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması son derece sansasyonel bir olaydı. Nitekim 2022 yılının başlarına kadar borsaya açık bir şirket olan Twitter, yüzlerce milyon kullanıcıya sahip ve değeri onlarca milyar dolar olarak bilinen bir şirketti. Ancak dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk paraya acımadı ve bir hayli sıkıntılı geçen bir sürecin ardından, adeta bir servet ödeyerek Twitter’ın tek sahibi oldu.

Bu satın alım sonrası Twitter’ı borsadan çeken Elon Musk, ilk hamle olarak şirketin en önemli gelir kaynağı olmasını istediği Blue abonelik paketini güncelledi.

Twitter Blue abone sayısı, Elon Musk’ı kara kara düşündürüyor

Başlarda bir hayli bocalasa da sonralarda toparlayan bu sistemin içerisine Mavi Tik rozetinin de yerleştirilmesi, Twitter Blue aboneliğini bir hayli popüler kılacaktı. Ancak görülen o ki evdeki hesap çarşıya uymadı.

Yapılan son araştırmalar, Ocak ayının ortalarına kadar ki geçen süreçte Amerika Birleşik Devletleri’ndeki toplam Twitter Blue abone sayısının yalnızca 180.000 kişi dolaylarında olduğunu, dünya genelindeki diğer abonelerle birlikte bu sayının ancak 290.000 kişiye ulaşabildiğini gösterdi. Bu Elon Musk için gerçekten çok can sıkıcı bir durum çünkü ünlü iş insanının buradan beklentisi milyarlarca dolar. Bakalım ünlü iş insanı en çok önem verdiği konu olan Twitter Blue abonelerinin sayısının artmasını sağlayabilecek mi?