Twtitter çöktü mü? Erişim sorunu başladı

Sosyal medya platformları arasında en önemli isimlerden biri olan Twitter çöktü. Erişim sorunları yaşanıyor.

Twtitter çöktü mü? Erişim sorunu başladı

Twitter neden açılmıyor ve çöktü mü sorusu şu anda en çok aratılan sorular arasında yer alıyor. Türkiye'de bir çok kullanıcı Twitter'a erişemediklerini bildirdiler. Deprem ile birlikte bir çok yardımlaşmanın ve paylaşımın yapıldığı sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a şu anda iletişim sorunu yaşanıyor.

Yaşadıkları sorun üzerine 'Twitter açılmıyor' ve 'Twitter'a neden girilmiyor' gibi sorgularla konuya cevap arayan insanların sayısı artmaya başladı.

Twtitter çöktü mü? Erişim sorunu başladı

Twtitter çöktü mü? Erişim sorunu başladı - Resim : 1

Twitter'da global raporlamalar çerçevesinde bir sorun olduğu belirtiliyor. Bu kapsamda ülkemizde de sosyal medya platformuna erişim yapılamıyor. Uygulamaya girmek isteyen kullanıcılar, erişimde sorun yaşıyor. Henüz resmi bir açıklama gelmemesi ile birlikte erişim problemleri devam ediyor. 

Yaşanan arızaları ve kesintileri bildiren internet sitesi Downdetector de konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bu kapsamda kullanıcı raporları Twitter'da problemlerin olduğuna işaret ediyor.

Ülkemizde 3 milyondan fazla tweetin atıldığı, platformda şu anda erişim sorunları mevcut. Resmi bir açıklama geldiğinde konu da netlik kazanacaktır, ancak şu anda bilinenler global anlamda bir erişim sorunu olduğu üzere.