Twitter Blue geri dönüyor! Yeni fiyatı belli oldu!

Yaşanan birtakım sorunlar nedeniyle ertelenen Twitter Blue özelliği, 19 Aralık'tan itibaren tekrar kullanıcılara sunulacak. İşte detaylar...

Twitter Blue geri dönüyor! Yeni fiyatı belli oldu!

Deneme aşamasında olan Twitter Blue, yaşanan kaos nedeniyle ertelenmişti. Şirket, belirli ülkelerde Twitter Blue abonelik sisteminin tekrar aktif ettiğini duyurdu. Ancak iOS kullanıcıları için daha pahalı olacak.

Askıya aldı

Twitter Blue abonelerine sunulan mavi tik sayesinde ünlüleri taklit ederek bazı kullanıcıları dolandırdığı ortaya çıktı. Yaşanan skandallar sonrasında Elon Musk, Twitter Blue özelliğini askıya aldıklarını açıkladı.

Twitter Blue abonelik fiyatı, web kullanıcıları için ayda 8 dolar olarak belirlendi. Şirket, iOS kullanıcılarının yeni özellikten ayda 11 dolar ödeyerek yararlanabileceğini duyurdu.

Blue aboneliği nihayet erişime açıldı. Konuyla ilgili olarak şirket, “Twitter deneyimini bir üst seviyeye taşımanın yeni yollarını arıyoruz ve Twitter Blue yalnızca bir başlangıç. Bu isteğe bağlı ve ücretli aylık abonelik, Twitter deneyiminizi özelleştirmenize olanak tanıyan seçkin özelliklere özel erişim sunar” dedi.

Yetkililer, Twitter Blue abonelerinin onay işareti başvurularını titizlikle inceleneceğini vurguladı. Twitter’da mavi tik sahibi olan kullanıcılar, profil fotoğrafı ve isim değiştirme işlemlerini moderasyon ekibinin incelemesinden geçtikten sonra gerçekleştirebilecek. Şirket, profilde yapılacak değişiklikler onaylanana kadar kullanıcının mavi tik özelliğinin kapatılacağını belirtti.

Twitter Blue'nun özellikleri neler?

- Tweet düzenleme
- 1080p çözünürlükte daha uzun video yükleme
- Okuyucu (reader) modu
- Onay işareti 
- Yeni özellikleri standart kullanıcılardan önce deneyimleme