Sosyal Medya

WhatsApp Topluluklar için çok önemli bir güncelleme geliyor

Amerikalı sosyal medya devi WhatsApp’ın yakın zamanda kullanıma sunduğu Topluluk özelliği, şimdilerde çok önemli bir güncellemenin arifesinde.

WhatsApp Topluluklar için çok önemli bir güncelleme geliyor

Akıllı telefon kullanıcılarının olmazsa olmazlarından biri haline gelen WhatsApp, artık sadece basit bir iletişim servisi olmanın çok ötesine geçti. Amerikalı sosyal medya devi artık öylesine büyüdü ki, bu uygulama herkes tarafından cep telefonu numarasının olması kadar normal kabul ediliyor.

Örneğin artık haber bültenlerinin, gazetelerin, televizyon kanallarının hatta devlet kurumlarının bile birer WhatsApp iletişim numaralı bulunuyor. Başlı başına bu durum bile, sosyal medya platformunun kendini ne kadar kabul ettirdiğinin bir göstergesi. İşte tam olarak bu durumun artık iyice işselleştirilebilmesi için getirilen Topluluk özelliği, birbiriyle aynı amaca hizmet edecek grupların tek bir merkezden yönetilebilmesi, daha doğrusu bu gruplara toplu duyuru geçilebilmesi için getirilmiş bir özellik.

WhatsApp Topluluklar için çok önemli bir güncelleme geliyor

Ancak bu özelliğin doğası gereği, farklı gruplardaki insanlar birbirlerini tanımadıkları ve dahası tanımalarına da gerek olmayacağı için, topluluk içerisinde mesaj gönderme özelliği yalnızca yöneticilere tanınmış bir hak. Ancak WhatsApp şimdilerde katılımcıların en azından bu mesajlara emojilerle tepki verebilmesinin önünü açmak istiyor.

Amerikalı sosyal medya devine yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere göre, söz konusu özellikte artık son noktaya gelinmiş durumda. Ancak yine de yeni özelliğin kararlı sürüme ne zaman çıkacağına dair kesin bir bilgi bulunmuyor. Bakalım önümüzdeki günlerde sosyal medya dünyasının en çok kullanılan ismi hakkında daha ne gibi yenilikler duyacağız.

Yorumlar
Zeynep
WhatsAppbin yeni saçma sapan özeliklerinden bıktım.
Cevapla
Aşkım ben
Sen başına buyruk adamsin sana yorum yok. Bana yaptıklarını ben biliyorum yazsrsam ceza alırsın. İstiyorsan yazayım da gör tepkiyi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.