Sosyal Medya

Twitter Blue için yeni bir fiyat seviyesi ortaya çıktı

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıları için yeni bir Twitter Blue fiyat baremi getirdi.

Twitter Blue için yeni bir fiyat seviyesi ortaya çıktı

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra genelde skandallar ve tepki çeken olaylarla gündeme gelen Twitter, en çok da Mavi Tik olaylarıyla adından bahsettirmişti. Buna göre Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonraki ilk hamlesi Mavi Tik’i para karşılığında satmaya başlaması olmuş ancak bu hamle hesaplanmayan çok önemli sıkıntılara sebebiyet vermişti.

Öyle ki Elon Musk öncesi döneme kadar “güvenilir ve doğrulanmış hesap” manasına gelen Mavi Tik’in Elon Musk sonrası ilk dönemde her önüne gelen tarafından satın alınabilir olması, birçok sahte hesabın Mavi Tik zırhına bürünmesine neden olmuş ve bu da mağduriyetleri kaçınılmaz kılmıştı.

Twitter Blue için yeni bir fiyat seviyesi ortaya çıktı

Tabi yaptığı hatanın farkına varan ünlü milyarder sonrasında Mavi Tik satışlarını durdurmuş ve önemli güvenlik önlemleriyle elden geçirdikten sonra bir kez daha Twitter kullanıcılarının beğenisine sunmuştu.

İşte bugün ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre, Mavi Tik özelliğini de içeren Twitter Blue aboneliği için artık yıllık ödeme yapmak mümkün. Şu an için yalnızca Web Sürümü için getirilen bu özelliğe göre 8 dolarlık aylık Twitter Blue ödemesini yıllık olarak yapmak isteyen kullanıcılar, 96 dolar yerine 84 dolar ödeyecekler. Tabi bu da yıllık 12 dolarlık tasarruf manasına geliyor. Öte yandan bu özelliğin şimdilik yalnızca Web sürümü için getirildiğini ve mobil platformlar için şu an böyle bir yeniliğin bulunmadığını belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.