Sosyal Medya

Twitter’ın yeni özelliği, birçok kullanıcıyı yeniden platforma döndürebilir

Popüler sosyal medya platformu Twitter, şu sıralar oldukça önemli bir güncelleme üzerinde çalışıyor. İşte detaylar.

Twitter’ın yeni özelliği, birçok kullanıcıyı yeniden platforma döndürebilir

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra, birçok önemli güncelleme alan ancak henüz eski olumlu popülaritesinden çok uzaklarda olan Twitter, her geçen gün niteliklerine bir yenisini daha ekliyor. Son olarak birkaç saat önce paylaşılan yeni fiyat listesine göre, artık Twitter Blue’nun web sürümü için yıllık ödeme yapılabilecek. Normal şartlar altında aylık tutarlar halinde ödendiğinde 96 dolara tekabül eden Twitter Blue aboneliği, bu sayede 12 dolarlık tasarrufla 84 dolara satın alınabilecek.

Öte yandan Elon Musk’ın hedeflerinin çok daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ortaya çıkan son bilgilere göre, Twitter yakın zamanda görüntülü sohbet özelliğine kavuşacak.

Twitter’ın yeni özelliği, birçok kullanıcıyı yeniden platforma döndürebilir

Buna göre kullanıcılar, DM menüsünde yer alacak olan görüntülü sohbet ikonuna tıklamak suretiyle, istedikleri kişiyle görüntülü sohbet başlatabilecekler. Üstelik sohbet sırasında görüntünün kapatılması ya da sesin engellenmesi gibi özelliklerin de erişilebilir olacağı belirtiliyor.

Tabi bu özelliğin Twitter için oldukça önemli bir adım olduğunu söylemek mümkün. Ancak Elon Musk’ın bir taraftan yaparken diğer taraftan yıktığını da unutmamak gerek. Nitekim geçtiğimiz gün art arda artan şikayetlerle birlikte, Twitter için geliştirilmiş en popüler üçüncü parti uygulamalardan ikisi olan Twitterrific ve Tweetbot ikilisinin engellendiği ortaya çıkmıştı. Kullanıcılara farklı arayüzler ve kullanışlı özellikler sunan bu uygulamaların kısıtlanmasının sebebi ise olaraksa, Elon Musk’ın reklamlardan daha fazla para kazanma arzusu gösterildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.