Twitter Blue kullanıcıları artık 4.000 karaktere kadar tweet atabilecek

Artık Twitter Blue'ya abone olmak için uzun video yüklemelerinin ve gıpta ile bakılan mavi onay işaretinin ötesinde çok pratik başka bir nedeniniz daha var.

Twitter Blue kullanıcıları artık 4.000 karaktere kadar tweet atabilecek

Bugün itibariyle ABD'deki Blue üyeleri 4.000 karaktere kadar tweet atabiliyor.

Ücretsiz Twitter kullanıcıları şu an bu tweet'leri yanıtlayabiliyor ve alıntılayabiliyor. Ve evet, Twitter bu uzun gönderiler denizinde gezinmenin sinir bozucu olabileceğinin de farkında. Bu sebeple 280 karakterden uzun herhangi bir ekstra içerik "daha fazlasını göster" uyarısı ile gizlenecek. Mavi tik şimdilik ayda 8 ABD doları veya yılda 84 ABD doları olarak aboneliğe açık.

Twitter Blue kullanıcıları artık 4.000 karaktere kadar tweet atabilecek

Bu, muhtemelen bir süredir uzun gönderilerin mevcut olduğu Facebook gibi diğer sosyal ağlardan buraya geçiş yapmanızı sağlayacak kadar büyük bir yenilik değil. Ancak bununla birlikte, aynı gönderiyi bölmeden veya kısaltılmış bir versiyon yazmak zorunda kalmadan birden çok sosyal platformunda paylaşmak istiyorsanız bu faydalı bir özellik olacaktır.

Blue'yu daha ilgi çekici yapmak için Twitter üzerinde kuşkusuz büyük bir baskı var. Twitter'ın ocak ayı ortası itibariyle ABD'de 180.000 ve dünya çapında da yalnızca yaklaşık 290.000 Blue abonesi olduğu bildiriliyor. Yenilenen abonelik çok uzun süredir mevcut olmasa da, Elon Musk, Twitter'ın gelirinin yarısını aboneliklerden elde etme hedefine ulaşmak istiyorsa, meraklıları için bunun bir cazibe merkezi haline gelmesi şart.