Sosyal Medya

Twitter Blue yeniden kullanıma sunuluyor

Twitter’ın büyük umut bağladığı ancak yapılan stratejik hatalar yüzünden kaosa sebep olduğu için kullanımını durdurduğu Twitter Blue özelliği sahalara geri dönüyor.

Twitter Blue yeniden kullanıma sunuluyor

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra birçok ayarı değişen Twitter, özellikle Mavi Tik konusunda çok sıkıntılı günlerden geçiyor. Elon Musk’ın ilk ve belki de şu ana kadar ki en önemli faaliyeti olarak gösterilen Mavi Tik’in Twitter Blue kapsamına alınması sonrası, birçok sahte hesabın Mavi Tik’e kavuşması, Twitter’ı dolandırıcıların ilgi odağı haline getirmişti.

Art arda gelen dolandırıcılık haberlerinin ardından Twitter Blue özelliğini kullanıma kapatan Elon Musk, yarından itibaren bu servisin faaliyetlerine geri döneceğini açıkladı. Aradan geçen süreçte güvenlik tedbirlerinin arttırıldığını dile getiren ünlü isme göre, bundan sonra Twitter Blue ile alakalı herhangi bir güvenlik açığı yaşanmayacak.

Twitter Blue yeniden kullanıma sunuluyor

Öte yandan bilgisayar ve Android kullanıcıları için 7,99 dolardan kullanıma sunulacak olan Twitter Blue’nun iOS kullanıcılarının karşısına 10,99 dolardan çıkması tartışmalara neden olurken, bu fiyat farkının Apple’ın komisyon politikasından kaynaklandığı düşünülüyor. Öyle ki ünlü milyarder Elon Musk, daha önce defalarca App Store’un yüksek komisyon ücretlerinden dert yanmış ve bu konuda Apple’ı bir şeyler yapmaya çağırmıştı.

Tabi Amerikalı teknoloji devinin bu konuda herhangi bir adım atmadığını da belirtelim. İşte bu sebeple Twitter Blue üzerinden önemli bir gelir bekleyen Elon Musk’ın söz konusu komisyon farkını yine iOS kullanıcılarından talep etmesi, kendi açısından gayet mantıklı gibi görünüyor. Bakalım iOS kullanıcıları bu farklı fiyat uygulamasına nasıl bir tepki gösterecek.

Yorumlar
Orhan
orhanarslan1994@gmail.com
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.