Sosyal Medya

Twitter, bu cihazlara desteği kesiyor!

Twitter aldığı karar ile bazı cihazlar için destek vermeyeceğini açıkladı! İşte o cihazlar;


Twitter iOS uygulaması son güncellemesi ile bazı kullanıcılarını üzdü. Bu güncelleme ile Twitter uygulamasının artık iOS 9 ve eski sürümler için destek vermeyeceği ifade edildi.

Twitter, bu cihazlara desteği kesiyor!

Twitter tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yeni bir güncelleme yapılmasına karar verildi. Alınan karar Apple kullanan kişileri yakından ilgilendiriyor. Bu açıklamaya göre, Twitter iOS uygulaması ile birlikte bazı güncellemelerin Twitter tarafından artık desteklenmeyecek olduğu belirtildi.

Yayınlanan son güncelleme sonrasında, uygulamanın bazı sistem kararlılıklarını geliştirdiği görülüyor. Çökme sorunlarının önüne geçilmesini ve uygulamanın daha doğru çalışması adına yayınlanan güncellemenin 8.26 sürüm notlarında, kısa süre sonra iOS 9 serisine desteğin kesileceği belirtiliyor.

Ancak mevcut kullanım oranlarına baktığımız zaman iOS 9 kullanan cihazların sayısının çok yüksek olmadığını görüyoruz. Durumdan çok fazla kullanıcının etkilenmeyecek olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ayrıca bu kararın Twitter tarafından kesin olduğu ve çok kısa sürede uygulamaya konacağı belirtildi.

Böyle bir karara imza atılmasının ana nedeni ise; hem gelecek yeni güncellemelerin, eski işletim sisteminde sorunlara neden oluyor olması hem de eski sürümlerde bazı çökme sorunları yaşanıyor olması.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.