Sosyal Medya

Twitter, bu kullanıcıların oturumunu kapatmaya başladı!

Popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter bünyesinde bir güvenlik açığı ortaya çıkmış olabilir. İşte detaylar.

Twitter, bu kullanıcıların oturumunu kapatmaya başladı!

Twitter, şifrelerini sıfırlamayı seçen kullanıcının hesaplarını etkileyen talihsiz bir "olay" açıkladı. Şirkete göre, geçen yıl bir ara ortaya çıkan bir "hata" yüzünden bazı kullanıcıların oturumları sorun yaşayabilir. Twitter kullanıcılarının şifre sıfırlama işlemini başlattıktan sonra tüm cihazlarındaki hesaplarından çıkış yapmalarını engelleyen bir problem duyurdu.

Twitter kısa bir blog gönderisinde, "Bir cihazda proaktif olarak şifrenizi değiştirdiyseniz, ancak başka bir cihazda hala açık bir oturumunuz varsa, bu oturum kapatılmamış olabilir" diye açıklıyor. "Web oturumları bundan etkilenmiyor ve uygun şekilde kapatılıyor."

Twitter, bu kullanıcıların oturumunu kapatmaya başladı!

Twitter, bu kullanıcıların oturumunu kapatmaya başladı! - Resim : 1

Twitter, hatanın bir sonucu olarak bazı kullanıcıların oturumunu "proaktif olarak" kapattığını söylüyor. Şirket, sorunu 2021'de meydana gelen "parola sıfırlamayı sağlayan sistemlerde bir değişiklik" ile ilişkilendirdi. Bir Twitter sözcüsü, bu değişikliğin ne zaman yapıldığını veya tam olarak kaç kullanıcının etkilendiğini açıklamayı reddetti. Twitter, bunun sonucunda "çoğu insanın" hesaplarının güvenliğinin ihlal edilmeyeceği de garantiliyor ancak, şifre değiştiğinde hala başka cihazda açık kalan profillerin durumu aslında belirsiz olabilir. 

Twitter'ın olayı açıklaması, şirketi "büyük ölçüde ihmalkar" güvenlik uygulamalarıyla suçlayan bir eski güvenlik başkanının iddialarının ardından geldi. Twitter, Elon Musk ile devam eden davasını gerekçe göstererek iddiaları ayrıntılı olarak ele almayı reddetti. Musk, 44 milyar dolarlık Twitter satın alma anlaşmasından çıkmak için yasal davasında ihbarcı iddialarını kullanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.