Sosyal Medya

Twitter Clubhouse için düğmeye bastı!

Twitter'ın son günlerin çok konuşulan uygulaması Clubhouse için düğmeye bastığı iddia edildi. Clubhouse, Twitter'a çok yakında satılabilir.

Twitter Clubhouse için düğmeye bastı!

Twitter popüler sosyal ses uygulaması Clubhouse için bir rakip bir uygulama oluşturuyordu. Ancak görünüşe göre, Twitter rakip uygulama üretip tutundurmak yerine Clubhouse'u satın alacak. Bloomberg'ün haberine göre Twitter, Clubhouse'u 4 milyar dolara satın almak için çalışmalara başlamış.

Clubhouse geçen yılın sonuna doğru yayın hayatına başladı bir anda sükse yaptı. Ünlüler ve CEO'ların da durağı olan uygulama iOS'te sadece davetiye yöntemi ile çalışması ile merak duygusu uyandıran uygulama, yakında Android platformuna da göz kırpacak ve herkesin kullanımına sunulacak.

Clubhouse'un sükse yapmasından sonra sadece Twitter değil Facebook, Discord, LinkedIn ve Slack gibi uygulamalar da buna benzer bir çözüm üretme arayışına girmişti. Güzel olan her şeyi kopyalayıp kendi çatısı altına almak isteyen dev firmalar, Clubhouse'u yakında bitirecek gibi görünüyor.

Clubhouse'un rekabet ettiği pazar oldukça büyük. Bu yüzden firmayı hazır teklif varken satmak mantıklı bir seçim olabilir. Ancak 4 milyar dolar gibi standart bir rakam kabul edilmeyecektir. Potansiyeli olan bir uygulamanın 10-15 milyar dolar civarında satılması gerekiyor.

Twitter'ın Space özelliğini geliştirmek yerine Clubhouse'a para yığarak alması ve oradaki müşterileri de kendi bünyesine çekmesi de firma için daha iyi çözüm olacak. Anlayacağınız bu satın almada istenilen fiyat verilirse her iki firma da karlı çıkacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.