Sosyal Medya

Clubhouse ile para kazanabilirsiniz!

Popüler sesli sohbet uygulaması Clubhouse para kazanma dönemini resmen başlattığını duyurdu. Clubhouse ile para kazanmak çok kolay.

Clubhouse ile para kazanabilirsiniz!

Sosyal ses uygulaması Clubhouse, bugünden itibaren tüm kullanıcıların diğer içerik oluşturuculara ödeme yapmasına izin verecek. Doğrudan uygulamanın içine yerleştirilen ödeme aracı sayesinde kullanıcılar birbirine para gönderebilecek. Clubhouse, herhangi bir kesinti yapılmayacağını da söylüyor.

Yani içerik oluşturucular, gönderilen paranın tamamını alıyor. Ancak henüz herkes ödeme alamayacak; Clubhouse, küçük bir test grubuyla başlayarak kademe kademe bu özellik diğer kullanıcılara da sunulacak. 

Para gönderme işlemide oldukça kolay. Ödeme alabilen bir Clubhouse içerik oluşturucusuna ödeme yapmak için profiline, ardından "Para Gönder" düğmesine dokunun ve ardından ne kadar göndereceğinizi seçin. Hepsi bu kadar.

Ayrıca, Clubhouse’un ödeme işleme ortağı olan Stripe’e giden "küçük bir kart işlem ücreti" ödemeniz gerekecektir. İlk kez birine ödeme yapmayı denediğinizde, Clubhouse sizden bir kredi veya banka kartı eklemenizi isteyecektir.

Doğrudan ödeme haberleri, Clubhouse'un ilk içerik oluşturucu hızlandırıcı programını duyurmasından birkaç hafta sonra geldi. Clubhouse Creator First, izleyicilerini oluşturmalarına ve şovlarından para kazanmalarına yardımcı olmak için 20 hevesli ev sahibi ve içerik oluşturucuyu görevlendirecek.

Clubhouse

Hızlandırıcı ve yeni doğrudan ödemeler, içerik oluşturucuları Clubhouse’un sosyal ses formatını kopyalayan diğer birçok sosyal medya platformundan birine atlamak yerine Clubhouse'da kalmaya daha fazla teşvik edebilir. Şu anda, Clubhouse yalnızca iOS'te yalnızca davetiye kullanılabilen bir uygulama olarak kullanılabiliyor. Ancak Android sürümü üzerinde de çalışmalar devam ediyor.

Görünüşe göre Clubhouse daha uzun süreler bizlerle birlikte olacak. Özellikle içerik üreticilerine yapacakları teşvikler sayesinde uygulamanın kullanım oranında ciddi artışların yaşanması bekleniyor. Android sürümü de geldiğinde kullanıcı sayısında büyük bir patlama yaşanacağını düşünüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.