Twitter çok konuşulacak bir yenilik üzerinde çalışıyor

Sosyal medya dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Twitter, bir süre önce sonlandırdığı bir özelliğini tekrar gündeme aldı.

Twitter çok konuşulacak bir yenilik üzerinde çalışıyor

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran en önemli olaylar hangileri diye soracak olursak, teknoloji severlerin vereceği yanıtlar arasında kesinlikle Twitter’ın satışı da olacaktır. İlk olarak Nisan ayı itibariyle başlayan bu süreç, oldukça sancılı ve sıkıntılı bir şekilde devam etmişti. Takvimler Kasım ayını gösterdiğinde Elon Musk’ın Twitter genel merkezine elinde lavabo ile girmesiyle birlikte başlayan Twitter 2.0 döneminin şimdilik çok da başarılı olduğunu söylemek mümkün değil.

Öte yandan Twitter’ın sahibi ve CEO’su Elon Musk’ın platforma olan inancından bir şey eksilmiş değil. Daha ilk günden itibaren Twitter’ın mevcut halinden çok daha yüksek bir potansiyelinin olduğunu dile getiren Musk, bu potansiyel sayesinde şirketin daha fazla para kazanabileceğini düşünüyor. İşte yeni güncelleme de tam olarak bu noktaya temas edecek.

Twitter çok konuşulacak bir yenilik üzerinde çalışıyor

Buna göre 2019 yılı itibariyle yasaklanan siyasi reklamlar, bu yıl geri gelecek. Elon Musk tarafından yapılan açıklamada, televizyon ve diğer platformlarda siyasi reklamlar bulunurken sosyal medyada bunun kısıtlanmasının çok mantıklı olmadığı dile getirildi ve bundan sonra siyasi reklamlara uygulanan kısıtlamanın gevşetileceği duyuruldu.

Tabi bu açıklamaların hemen ardından da tartışmalar başlamış oldu. Kimi Twitter kullanıcıları siyasetin sosyal medyaya girmesinden duydukları rahatsızlığı dile getirirken, kimi kullanıcılar ise siyasetin hayatın bir gerçeği olduğunu ve sosyal medyanın da bundan kaçamayacağını düşünüyor.