Sosyal Medya

Twitter Donald Trump'a sansür uyguladı

Twitter ABD Başkanı Donald Trump'un galibiyet temalı paylaşımını iki kez göndermesine rağmen sildi.

Twitter Donald Trump'a sansür uyguladı

ABD'de seçimlerin yapıldığı bugünlerde Twitter ABD Başkanı Donald Trump'ın bir paylaşımını sildi. Daha önce de başkanın mesajlarını silen Twitter yine benzer bir adım attı.

Twitter Donald Trump'a sansür uyguladı

Geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından yapılan açıklamada ABD'de 3 Kasım'da gerçekleştirilecek Devlet Başkanlığı seçimleri ile ilgili olarak sadece resmi sonuçların paylaşılacağını duyurmuştu. Sözünde duran sosyal ağ, halen ABD Başkanı olan ve seçimlerde tekrar adayolarak seçmenlerin karşısına çıkan Donald Trump'ın “Çok açık ara öndeyiz ama seçimi çalmaya çalışıyorlar. Bunu yapmalarına izin vermeyeceğiz. Sandıklar kapandıktan sonra oy kullanılamaz. Bu gece açıklama yapacağım. Büyük bir galibiyet" paylaşımını sildi.

Donald Trump tarafından ikinci kez atılan aynı paylaşım Twitter tarafından yeniden silindi.Daha sonra yeni bir paylaşım yapan Donald Trump'ın biraz farklı bir mesaj gönderdiği görüldü. Bu mesaj yayınlandı ancak paylaşımın başında bir uyarı ile görüntülendi:

'Bu Tweette paylaşılan içeriklerin bir kısmı veya tümü tartışmalıdır ve bir seçime ya da başka bir toplumsal sürece katılma konusunda yanlış yönlendiriyor olabilir. '

Bu tarz uyarıların olduğu mesajlarda paylaşılması da mümkün olmuyor.

Yorumlar
Haci
Twıtır gelsinde bizim reise yapsın, nasıl hacamat yapar onları....
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.