Sosyal Medya

Twitter Elon Musk'a satılacak mı? İşler karıştı!

Twitter ile Elon Musk arasında devam eden satın alım süreci her yönüyle gündemde kalmaya devam ederken, Twitter hissedarları da bu satışın onaylanıp onaylanmaması için bir araya geldi.

Twitter Elon Musk'a satılacak mı? İşler karıştı!

Dünyanın en önemli sosyal medya platformlarından biri olan ve bunu seçim, savaş, enflasyon, küresel iklim değişikliği gibi hemen her fırsatta tekrar tekrar kanıtlayan Twitter, neredeyse Nisan ayından bu yana bambaşka bir şekilde gündeme geliyor. Dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın ilk olarak şirketin %9,2’lik hissesini satın almasıyla başlayan ve akabinde tamamına talip olmasıyla devam eden süreç, her iki tarafında birbirini suçlaması sonucu mahkeme koridorlarına taşınmıştı.

Twitter’ın Elon Musk’ı şirketi mağdur ettiği, kendisine ekonomik çıkar sağladığı gerekçesiyle dava ettiğini, tüm bu nedenlerle de verdiği sözleri tutarak platform için anlaşılan bedeli ödemesini talep ettiğini hatırlatalım.

Twitter Elon Musk'a satılacak mı? İşler karıştı!

Elon Musk ise, Twitter yönetiminin kendisine istediği bilgiler vermemekle ve bot hesap sayısı konusunda dürüst olmamakla suçlamıştı. İşte Ekim ayında görülecek olan davada mahkeme her iki tarafın da bu taleplerini tekrar dinleyerek bir karara varacak.

Öte yandan dün Twitter merkezinde gerçekleşen ve neredeyse 10 dakika süren hissedarlar toplantısı ise ayrı bir gündem maddesi oldu. Buna göre Twitter’ın hissedarları bir araya gelerek platformun Elon Musk’a satılıp satılmaması konusunu görüştüler ve kısa süren bu görüşmenin ardından yapılan oylamada Twitter’ın Elon Musk’a satılması kararına onay verdiler. Yani anlayacağınız artık top tamamen mahkemede.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.