Sosyal Medya

Twitter fotoğraflar için yeni özelliğini kullanıma sundu! Instagram kara kara düşünüyor!

Twitter, görsel görüntülenmesi konusunda önemli bir adım attı. Yaygın en boy oranları zaman akışında artık tam çözünürlükte görüntülenecek.


Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcılardan gelen istekler üzerine geliştirmelerine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde "Clubhouse" uygulamasına gösterilen ilgiyi farkeden platform, "Space" adını verdiği alternatif uygulamayı kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. 600 takipçiden fazla takipçiye sahip kullanıcıların kullanabildiği uygulama beğeni kazanmıştı.

Artık paylaştığınız görsellerin tamamı gözükecek

Kullanıcı geri dönüşlerini önemseyen geliştiriciler, bu seferde zaman akışında yaşanılan görüntülenme ve maskeleme sorununa çözüm getirdiler. Şirketin destek hesabından paylaşılan tweette ,Android ve iOS uygulamalarında yaygın en boy oranları için tek görsele sahip gönderinin kırpılmamış halinin gösterileceği açıklandı. Daha önce paylaştılan görsellerde algoritmanın yardımıyla maskeleme işlemi yapan Twitter; kullanıcılarının takipçilerini göstermek istediği detayları sunamayabiliyordu.

Özellikle reklam ve pazarlama alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin ürünlerini veya hizmetlerini yansıtırken problem yaşadığı konu, uygulamalara gelen güncelleme ile çözülmüş oldu. Paylaşılan güncelleme sonrasında, kullanıcılar tek bir görsele sahip tweetini paylaşmadan önce zaman akışında nasıl görüleceğini bilecek. Google Play ve App Store üzerinde Twitter'ı güncelleyen kullanıcılar bu gelişmeden faydalanabiliyor.

Geçtiğimiz hafta 4K görsellerin paylaşımına izin vermişti

Yüksek kaliteye sahip görselleri veya fotoğrafları paylaşmak sosyal medya sunucularında önemli bir alan kaybına yol açabiliyor. İyi sıkıştırma biçimleri ve önizleme optimizasyonlarıyla bu sorunu çözebilen sosyal medya platformlarına bir yenisi eklendi. Geçtiğimiz hafta paylaştığı gönderi ile mobil ve masaüstünde tüm kullanıcılara 4K görsel ekleme imkanı sunan Twitter, bu özelliği veri kullanımı ayarlarında yapılacak değişikle aktif edilebileceğini belirtmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.