Sosyal Medya

YouTube için video çekerken açlıktan öldü!

Rus YouTuber Vitaly Vygranovsky, yaptığı deney sonrasında hayatını kaybetti. YouTuber kaç gün aç kalabilirim dedi ve bu hayatına mal oldu.

YouTube için video çekerken açlıktan öldü!

Sosyal medyada ünlü olmak için bir çok enterasan işlere imza atıldığına şahitlik ettik. Geçtiğimiz yıl bir Rus YouTuber, hamile sevgilisini 1000 dolar karşılığında soğuk havada balkona kitlemişti. Soğuya dayanamayan kadın ve bebeği maalesef ki bu olay sonrası hayatını kaybetmişti. Bugün ise bir ilginç olay yine Rusya'dan geldi. Ünlü Rus YouTuber Vitaly Vygranovsky, sosyal medyada kaç gün aç kalabilirim deneyine soyundu. Ancak Vygranovsky bu deneyi tamamlayamadan hayata gözlerini yumdu.

Ünlü olmak uğruna hayatından oldu

Vygranovsky'nin amacı 40 gün aç kalmaktı. 10. gün zorlandığını belirten YouTuber, şehirden çıkıp Abhaza’da kırsala yerleşmişti. Aç kalma deneyinin 20. gününde daha temiz hissettiğini belirten Vygranovsky, bir fotoğraf da paylaştı. Bu fotoğrafda Vygranovsky'nin ciddi bir şekilde kilo kaybettiği açıkça görünüyordu. Sadece yürüme eylemini gerçekleştirebildiğini belirten YouTuber, 30. güne geldiğinde ise ölecek gibi hissettiğini belirtti. 

Vitaly Vygranovsky

Abhaza’da kırsalında 25 gün durabilen Vygranovsky, 35. günün sonunda açlığa dayanamadı ve hayatını kaybetti. Şöhret ve takipçi uğruna genç yaşında yaşamından olan YouTuber'ın ölümü hayranlarını fazlasıyla üzdü.

Deneyi doktorların tavsiyesi ve gözetimi olmadan gerçekleştiren Vygranovsky'nin olayı umarız diğer şöhret peşinde koşanlara büyük bir ders olur.

Bu tip olaylar ile maalesef ki sık sık karşılaşıyoruz. Hayati risklerin olduğu deneylerin YouTube tarafından engellenmesi ve teşvik edilmemesi gerekiyor. Muhtemelen artık YouTube da bu konu hakkında önemli bir hamle yapar.

Yorumlar
sanane la adımı boş ver yorumu oku
ilk başta türk youtuber zannettim ama değilmiş yani türk youtuber derken orkun ışıtmak alper rende gibi youtuberlardan bahsediyorum
Cevapla
ömer Topal
Bari niyet edeydin gerizekalı boşuna gitmezdi öbür tarafta mükâfatlanirdin 😂😂😂
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.