Sosyal Medya

Twitter Hikaye özelliği Fleets Türkiye'de

Twitter tarafından kısa süre önce duyurulan ve Hikaye özelliği olarak bilinen Fleets Türkiye'de kullanıma sunuldu.

Twitter Hikaye özelliği Fleets Türkiye'de

Sosyal medya platformu Twitter geçtiğimiz günlerde bir duyuru yapmış ve diğer platformlarda uzun zamandır kullanılan Hikaye özelliğinin geleceğinin müjdesini vermişti. Fleets adı verilen bu özellik Türkiye'de de kullanıma sunuldu.

Twitter Hikaye özelliği Fleets Türkiye'de kullanıma sunuldu

Benzer platformlardaki gibi kullanılan Hikaye özelliği Twitter'in mobil uygulamasında üst kısmında görülüyor. Diğer kullanıcıların Hikayelerin göründüğü bu bölümdeki paylaşılan içerikler 24 saat sonra siliniyor.

Kullanıcılar Hikaye olarak yazı, resim, video ve paylaşımlarını koyabiliyor. Bu sayede oldukça renkli bir hale gelen Twitter'in bu yeni özelliği Türkiye'de de hızlı bir şekilde kullanılmaya başlandı. Birçok kullanıcının beğendiği bu özelliğin Instagram, LinkedIn, Facebook ve benzeri platformlarda da bulunduğunu belirtelim.

Twitter'da Fleets yani Hikayeler nasıl kullanılıyor?

Mobil uygulamada ana sayfada üst kısımda Hikayelerin göründüğü bölümde en solda kamera  işaretine basarak bu özelliği kullanmaya başlıyorsunuz. Buraya bastığınızda karşınıza Metin, Galeri, Yakala ve Video olmak üzere 4 farklı seçenek çıkıyor. Metin'de yazılı içerik paylaşılırken, Galeri'de ise telefonunuzdaki fotoğraf ve videoları paylaşabiliyorsunuz. Yakala'da Twitter kamerası ile fotoğraf ve video çekerken, Video modunda ise yine Twitter kamerası ile Video kayıt edebiliyorsunuz. Video modunda en fazla 30 saniye video kayıt edebileceğinizi belirtelim. Benzer durum Galeri'den paylaştığınız videolar için de geçerli. Yani Twitter Fleets menüsünde en fazla 30 saniyelik videolar paylaşabiliyorsunuz.

Twitter'in bu yeni özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Ahmet
Çok gereksiz bir özellik 19 Kasım’da başlamış güncelleme yaptığıma pişmanım ekranın 1/4 kaplıyor nasıl kapatıldığını bilen varsa lütfen yazsın.
Cevapla
💎G@kko💎
Tivitir yeniliklere hep açık bi firma
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.