ABD TikTok'a bir şans daha verdi

ABD yönetimi, TikTok uygulamasına verilen sürenin 27 Kasım'a kadar uzatıldığını duyurdu. İşte detaylar!

ABD TikTok'a bir şans daha verdi

Son zamanların en popüler uygulamalarının başında hiç şüphesiz ki TikTok geliyor. Söz konusu platform, herkesin bildiği gibi kullanıcılarına kısa süreli videolar çekip paylaşma imkanı sunuyor. Kısa zaman içerisinde hem ülkemizde hem de dünyada popüler hale gelen sosyal medya platformunun ABD'deki akıbeti belirsizliğini hala koruyor. Hatırlanacağı üzere daha öncesinde ABD'nin çılgın Başkanı Donald Trump, TikTok uygulamasının ABD operasyonlarının satılması isteğini dile getirmiş ve aksi taktirde bahsi geçen sosyal medya ağının yasaklanacağını söylemişti.

ABD TikTok'a bir şans daha verdi

Alınan karara göre TikTok'a 12 Kasım tarihine kadar süre tanınmıştı. Ancak bölge hakimi, Ticaret Bakanlığı tarafından alınan yasaklama kararını uygun bulmadı ve bunu engelledi. Bunun sonrasında Ticaret Bakanlığı bir açıklama yayınladı ve mahkeme emrine uyulacağını ifade etti. Ancak başkan tarafından alınan kararın savunulacağının da altı çizildi.

ABD TikTok'a bir şans daha verdi - Resim : 1

Tüm bu gelişmelerin ardından, TikTok'un geleceği hakkında soru işaretleri bir hayli arttı. Son olarak alınan karar ise bahsi geçen uygulamaya bir şans daha tanındığını ortaya koyuyor. Buna göre platformun ABD operasyonlarının satılması için tanınan süre, 27 Kasım gününe kadar uzatılmış durumda.

Bu sürenin sonunda TikTok için bir uzatma kararının daha alınabileceği üzerinde durulurken, ByteDance'in ne yapacağı merakla bekleniyor. Herkesin bildiği gibi Trump bu uygulamaya ulusal güvenliği tehdit ettiği gerekçesi ile pek sıcak bakmıyor. Gelecek yeni yönetimin tavrının nasıl olacağı da TikTok'u yakından ilgilendiriyor.