Sosyal Medya

Twitter kullanıcılarına müjde! Tweet atarak para kazanma dönemi başlıyor!

Elon Musk, yaptığı açıklama ile platformda tweet dizisi paylaşarak para kazanma özelliğinin geldiğini duyurdu. Ancak para kazanabilmek için bir şart mevcut. İşte detaylar.

Twitter kullanıcılarına müjde! Tweet atarak para kazanma dönemi başlıyor!

Elon Musk'ın Twitter dönemi büyük değişiklikleri getirmeye devam ediyor. Ünlü milyarder, Twitter'da yaptığı paylaşım ile Twitter platformunda yalnızca tweet dizisi paylaşarak para kazanma özelliğinin bugünden itibaren hizmete sunulduğunu açıkladı.

Böylelikle Twitter kullanıcıları, tweet dizisinde yer alan reklamlardan para kazanabilecek. Böylece Twitter, kullanıcılar için yeni bir kazanç kaynağı olacak.

Peki, Twitter'dan kimler para kazanabilecek? 

Elon Musk'ın paylaşımına göre Twitter'dan para kazanma dönemi resmen başladı. Kullanıcılar, paylaştıkları tweet dizileri arasında yer alan reklamlardan pay alabilecek. 

Twitter para kazanma

Ancak para kazanabilmek için Twitter Blue abonesi olmanız gerekli. Yani abone değilseniz para kazanma özelliğini kullanamıyorsunuz. Buna ek olarak tweet dizileri sayesinde gelir elde edebilmek için fazla sayıda tweet paylaşmanız gerekiyor. Ayrıca bu paylaşımlarda Twitter tarafından reklam gösterilmesi de gerekli. 

Twitter'dan ne kadar para kazanılabilecek?

Tweet dizilerinden elde edilecek gelirlerin miktarına ve oranına ilişkin herhangi bir detay paylaşılmadı. Yani ne kadar para kazanılabilecek bu konu henüz belli değil. Bu bilgilerin bir süre sonra ortaya çıkacağı söyleniyor.

             Twitter dizisi

Endüstrideki önemli isimler bu özelliğin daha çok kullanıcı sayısını artırmaya ve reklam veren kişileri sosyal medya platformuna kazandırmak yönelik olduğunu belirtiyor. 

Twitter yeni özellikler kazanmaya devam ediyor

Önümüzdeki haftalarda Twitter'a yeni bir özellik daha gelecek. Kullanıcılar, farklı dilde oluşturulmuş tweet paylaşımlarını kendi dillerine çevrilmiş bir hâlde, ana sayfanın önerilenler kısmında görebilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.