Twitter Mavi Tık onayı bekleyenlere kötü haber

Twitter Mavi Tık onayı bekleyenlerin bir süre daha beklemesi gerekecek. Şirket süreci durdurdu. İşte detaylar.

Twitter Mavi Tık onayı bekleyenlere kötü haber

Twitter, insanların mavi tık onaylı hesaplar arasına girmesine olanak tanıyan başvuru ve inceleme sürecini durdurdu. Sürecin durdurulmasının sebebi, şirketin özellik üzerinde çalışması gerektiğini söylemesi. Sosyal medya devine göre mavi tık sisteminin geliştirilmesi gerekiyor.

Twitter üzerinden artık mavi tık başvurusunda bulunamayacaksınız. Daha önce de mavi tık onayını durduran şirket bu sefer sistemin ne zaman düzeleceği konusunda bir tarih vermedi. Yani, başvuru yapmayı planlıyorsanız bir süre daha beklemeniz gerekecek.

Twitter, mavi tık sürecini durdurdu!

Geçtiğimiz ay Twitter, spam gönderiler yapan bazı hesaplara mavi tık vermişti. Bunun olmasının ardından şirket, mavi tık sisteminde bazı hatalar olduğunu duyurdu. Gerçekten mavi tık alması gereken hesaplar alamıyor, almaması gereken hesaplar mavi tıka sahip oluyordu. Sosyal medya devi şimdi bu problemi çözmeye çalışıyor.

Yeni uygulama daha önceden mavi tık başvurusunda bulunmuş kişileri etkilemeyecek. Eğer sistemin kaldırılmasından önce başvuruda bulunduysanız şirket hala size mavi tık verebilir. Twitter Verified, mevcut başvuruları incelemeye devam edeceğini söyledi.

Twitter, hesapları doğrulanabilir olarak kabul etmek için kullandığı kriterlerde değişiklik yapacağını belirtmedi. Bir Twitter sözcüsü The Verge'e "önümüzdeki birkaç hafta içinde başvuruları dağıtmaya devam edeceğini" bildirdi.