Twitter Spaces için önemli yenilikler tasarlıyor

Twitter, Spaces sesli sohbet odalarını elden geçiriyor. Şirket, TechCrunch'a sosyal medya uygulamasındaki Spaces sekmesi için bir deney geliştirdiğini onayladı.

Twitter Spaces için önemli yenilikler tasarlıyor

Bunun tam olarak ne anlama geldiğini söylemese de, Watchful'dan test kodunun erken ekran görüntüleri, önemli özellik eklemeleri ile revize edilmiş bir arayüzle ilgili ipucu veriyor. Temalı istasyonlara (müzik veya spor gibi) göz atabilir veya bir avuç içerikle kişiselleştirilmiş günlük özet oynatabilirsiniz.

Şirket, TechCrunch'ı ekranların eski olduğu ve nihai üründe gördüklerinizi yansıtmadığı konusunda uyardı. Yenileme, ilgili sohbet odasını hızla bulmanıza yardımcı olan konu etiketleri için Spaces'ın desteğinden yararlanıyor gibi görünüyor.

Twitter Spaces için önemli yenilikler tasarlıyor

Onu yeniden düşünmek, yeni gelenlerin Spaces'i keşfetmelerine yardımcı olabilir ki onu tartışmalara sıklıkla egemen olan iş ve kripto para birimi kullanıcılarının ötesine genişletmekten bahsetmiyorum bile. Şu anda Spaces'ı kaç kişinin kullandığı net olmasa da, mevcut arayüz daha çok deneyimli kullanıcılara yönelik.

Güncellemenin zamanında olup olmadığı ise başka bir mesele. Sesli sohbet odası fenomeni, öncü Clubhouse'un stratejisini değiştirirken personelini işten çıkarmasıyla ivmesinin bir kısmını kaybetti. Twitter, Meta ve Spotify, Clubhouse'un öne çıkmasından kısa bir süre sonra sahaya sıçramış olsa da, bu geri çekilme çabalarının başladığı açık değil.

The Washington Post tarafından elde edilen dahili veriler, Spaces'ın geçen yaz Temmuz 2021'e kadar 1 milyondan az kullanıcıyla zaten düşüşte olduğunu gösteriyor. Başka bir deyişle, sesli sohbet balonu bir süre önce ortaya çıkmış olabilir ve Spaces'in yeniden tasarımının yardımcı olacağının garantisi yok.