Zuckerberg müjdeyi verdi: 100 ülkeye daha geliyor

2021 yılının Kasım ayında çatı şirketinin adını Meta olarak değiştiren ve metaverse konusunda tarihi bir adım atan Facebook'ta kurucu Mark Zuckerberg, NFT'ler konusunda da önemli bir haber verdi.

Zuckerberg müjdeyi verdi: 100 ülkeye daha geliyor

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, NFT'ler konusunda da önemli bir haber verdi. Genç girişimci, daha önce açıkladığı Instagram'ın NFT özelliğini fazladan 100 ülkeye daha entegre edeceklerini duyurdu.

Meta’nın Mayıs ayında açıkladığı Instagram’a NFT entegrasyonu 100 ülke çapında daha genişledi. Haberi şirket kurucusu Mark Zuckerberg verirken, aynı zamanda Dapper Labs, Coinbase ve Flow entegrasyonunun da sağlanacağı açıklandı.

Meta’nın sosyal medyadaki haber hesabı tarafından paylaşılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“Mark Zuckerberg, Instagram’daki dijital koleksiyon özelliğinin 100 ülkeye daha entegre edileceğini duyurmuştur. Bu sayede artık daha fazla kişi, yaratıcı ve şirket NFT’lerini platformda sergileyebilecektir. Ayrıca Coinbase, Dapper ve Flow desteği de sağlanacaktır”

Hatırlanacağı üzere Haziran ayında Meta’nın ürünlerden sorumlu yöneticisi Navdeep Singh, NFT’leri de içeren, platformlar arası paylaşımları etkinleştirme özelliğini test ettiklerini açıklamıştı.

Ortaklığımız başlıyor

Duyurunun ardından Dapper Labs’in çıkardığı bir proje olan Flow’dan da açıklama geldi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Instagram ile olan ortaklığımız başlıyor. Bu da kullanıcılarımızın artık dapper cüzdanlarını platforma bağlayarak, beğendikleri NFT’lerini hesaplarında göstermelerine izin verecek. Artık herkes Instagram’da nasıl bir karaktere sahip olduğunu gösterme fırsatı bulacak. Bu ortaklık, kullanıcılar için NFT’lerin benimsenmesi konusunda Flow’un geliştiriciler, içerik oluşturucular ve kullanıcılar arasında ne kadar talep uyandırdığını yansıtmaktadır”

Haberin ardından FLOW token’da da %20’lik bir artış meydana geldi.