Sosyal Medya

Twitter tarafından yapılan değişiklik, sosyal medya dünyasında dalga konusu oldu

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın yazı tipi değişikliği, birçok kullanıcı tarafından eleştiri konusu oldu. Ancak işin içinde başka işler olabilir.

Twitter tarafından yapılan değişiklik, sosyal medya dünyasında dalga konusu oldu

Twitter, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra bambaşka bir platform haline geldi. Ünlü CEO popüler sosyal medya platformunu satın aldığı ilk günden itibaren, bu mecrada önemli değişiklikler yapacağının sinyallerini vermişti. Bugüne kadar Twitter’a pek çok önemli güncelleme geldi diyebiliriz. Örneğin artık kullanıcılar yalnızca takip ettiği hesaplar tarafından paylaşılan gönderileri kronolojik sırasına göre görebiliyorlar.

Bunun dışında Twitter Blue aboneliğinin içerisine dahil edilen Mavi Tik özelliği sayesinde, parasını ödeyen herkes hesabının doğrulanmış bir hesap olduğunu gösteren Mavi Tek’e kavuşabiliyor. İşte takipçilerini bu tür büyük güncellemelere alıştıran Elon Musk’ın son güncellemesi bu nedenle bir hayli dalga konusu oldu.

Twitter tarafından yapılan değişiklik, sosyal medya dünyasında dalga konusu oldu - Resim : 1

Öyle ki Twitter’a tarayıcı üzerinden giren kullanıcılardan çok ufak bir kısmı, Twitter’ın yazı tipinin değiştiğini fark edebildi. Çok az bir kısmı diyoruz çünkü bu değişikliği fark edebilmek için gerçekten Elf gözlerine sahip olmak gerekiyor. Yukarıdaki görsele dikkatli bir şekilde bakarsanız, değişen harflerin hangileri olduğunu görebilirsiniz. Ancak değişikliği göremiyorsanız da kendiniz suçlamayın çünkü bu değişikliklerin amacı aslında tasarımda farklılık yapmak değil benzeşik harflerin kullanılmasını engelleyerek sahte profil oluşturulmasını engellemek. Twitter’da aynı hesap isminin iki defa kullanılamaması özelliğinden yola çıkılarak başvurulan bu yöntemin işe yarayıp yaramayacağını ise zaman gösterecek.

Yorumlar
nyr
ELON MUSK ne yaparsa iyi yapar batmış batmamış umurunda değil onun yerine başkaları üzülüyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.