En çok ziyaret edilen internet siteleri sıralamasında zirve değişmedi

Yapılan bir araştırma, dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerinin hangileri olduğunu ortaya koydu. İşte detaylar.

En çok ziyaret edilen internet siteleri sıralamasında zirve değişmedi

İnternetin gelişimiyle birlikte artık bilgiye ulaşmak oldukça kolay. Daha önce onlarca kitap karıştırmamız, birçok ansiklopediye bakmamız gereken bir sorunun cevabını artık arama motorları sayesinde saniyeler içerisinde öğrenebiliyoruz. Ancak internetin sadece bilgi amaçlı kullanıldığını düşünmek çok fazla iyimser bir davranış olur. Peki kullanıcılar geçtiğimiz yıl internet üzerinde en çok hangi siteleri ziyaret etmişler dersiniz?

Ünlü analiz platformu “Similarweb” tarafından yapılan araştırmaya göre, geçtiğimiz yılın en çok ziyaret edilen internet sitesi Google oldu. Ünlü arama motorunun listenin ilk sırasında yer alması tabi ki pek şaşırtıcı değil. İkinci sıraya baktığımız zamansa, bir başka Google servisi olan YouTube’u görüyoruz.

En çok ziyaret edilen internet siteleri sıralamasında zirve değişmedi

Popülaritesi her geçen gün artan sosyal medya platformunu takip eden isimse bir başka sosyal medya platformu olan Facebook oldu. Her ne kadar Facebook’un popülaritesi günden güne azalıyor olsa da ortaya çıkan istatistikler durumun hiç de böyle olmadığını gösteriyor.

Dünyanın en çok ziyaret edilen internet siteleri sıralamasının dördüncü sırasına baktığımız zaman, yine bir sosyal medya platformunu yani Twitter’ı görüyoruz. Elon Musk sonrası dönemde sansasyonel haberlerle gündeme gelen Twitter, anlaşılan bu süreçten güçlenerek çıkmış. Listenin beşinci sırasına baktığımız zamansa, yine bir sosyal medya platformunu yani Instagram’ı görüyoruz. Instagram’ın sıralamada ilk beşe girmesi son derece ilginç çünkü kullanıcılar bu sosyal medya platformu için daha çok uygulamayı tercih ediyorlar. Ancak internet sitesi bazında da Instagram’ın kendisini ilk 5’in içerisine atması, Meta’nın bu konuda gayet başarılı bir strateji uyguladığını gösteriyor.