Sosyal Medya

Twitter uygulamaları hala bozuk ve Musk hala sessiz

Hemen hemen her büyük üçüncü taraf Twitter istemcisinin iflas etmesinden bu yana birkaç gün geçti ve geliştiriciler, şirketten hala neler olup bittiğine dair hiçbir şey duymadıklarını söylüyor.

Twitter uygulamaları hala bozuk ve Musk hala sessiz

Sorunlar, bazı kullanıcıların kimlik doğrulamayla ilgili hatalar aldıklarını bildirmesiyle perşembe akşamı başlamış gibi görünüyordu.

Şirketin sessizliği ise devam ediyor. Tweetbot'un ortak yaratıcısı Paul Haddad, bir Mastodon gönderisinde “Twitter'dan hala resmi veya resmi olmayan bir bilgi yok" dedi. Twitterific'in arkasındaki şirket olan Iconfactory'den cuma günü yayınlanan bir blog gönderisinde, "Biz de sizin kadar karanlıktayız" dedi.

Pazar öğleden sonra da resmi Twitter hesabından, Twitter Destek hesabından veya Elon Musk'tan üçüncü taraf uygulamalarının durumu hakkında herhangi bir tweet gelmedi. Şirkette konunun doğrudan sorulabileceği bir iletişim departmanı da yok.

Twitter uygulamaları hala bozuk ve Musk hala sessiz

O zamandan beri Twitterific gibi uygulamalar, kullanıcılara kesintilerle ilgili bir bildirim göstermeye başladı. Açıklamada, "Twitterific kullanıcıları şu anda hizmete erişemiyor" ifadesi yer alıyor. “Bu sadece geçici bir hata olabilir ancak daha ciddi bir sorun da çıkabilir.” Tweetbot uygulaması da benzer bir mesaj yayınladı.

Twitter kullanıcıları, geliştiricileri ve bazı haber kaynaklarından, bunun Twitter'dan üçüncü taraf istemcileri tamamen kapatmaya yönelik bir hareket olduğuna dair spekülasyonlar bulunuyor. Ancak The Information'dan cumartesi günü yayınlanan bir rapor kesintinin kasıtlı olduğunu doğruluyor gibi görünüyor. Satış noktası tarafından görüntülenen dahili mesajlarda, kıdemli bir yazılım mühendisi, Twitter kesintilerine ve diğer kesintilere ayrılmış bir Slack kanalında "Üçüncü taraf uygulama askıya alma işlemleri kasıtlıdır" diyor.

Yorumlar
Tekoman
Bugun bir bakayim dedim Elonsuz baslik varmi? Tabikide yok. Bu adami haber yapmak icin bahane ariyorsunuz buna ikna oldum artik. Sizde ve diger sitelerde Elon fetisizmi var!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.