Twitter'da testler başladı! Artık daha kolay olacak

.Son zamanlarda birçok sosyal medya uygulaması, görünümlerinde değişiklik için adımlar atıyor. Bu kervana katılan bir başka popüler sosyal medya platformu da Twitter oldu.

Twitter'da testler başladı! Artık daha kolay olacak

Sosyal medya platformu Twitter, yeni bir tasarımı test ediyor. Bu tasarımı ise kenar çubuğu menüsü üzerinde deniyor. Şirket, yeni görünümler deneyerek kullanımı daha etkili hale getiriyor. Son olarak platform, yeni bir görünüm üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu görünümü ise Twitter kenar çubuğu menüsü üzerinde test ediyor.

Sadece İOS'a gelecek

Twitter, yeni tasarımın sadece iOS kullanıcılarında olduğunu söyledi
Milyonlarca kullanıcının yer aldığı Twitter, bugün yeni bir kenar çubuğu menüsü test ettiğini açıkladı. Şirket, yaptığı duyuruda, yeni kenar çubuğu tasarımının deneme sürümünün sadece iOS kullanıcılarında olduğunu söyledi.

Şirket, Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda, “Her şeyin bir yeri olması ve ihtiyacınız olanı daha kolay bulmanız için iOS’ta birkaçınızla test ettik.” dedi. Twitter, bu yeni adımıyla kullanıcıların uygulama üzerinde yer alan araçları düzenlemesini kolaylaştırmaya çalışıyor.

Tepkiler olumlu

Pek çok kullanıcı yeni görüntünün daha düzenli ve temiz olduğu yorumunda bulundu. Şirket, yeni kenar çubuğu menüsünü iOS ve Android için tam olarak ne zaman yayınlayacağı hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Tasarımdan emin olmak için kullanıcıların geri dönüşlerini bekliyorlar.

Ayrıca yakın zamanda Twitter, kullanıcıların Twitter Spaces‘tan kısa ses klipleri paylaşmasına imkan sağlayan bir özelliği de kullanıma sundu. Bu özellik, kullanıcıların platformda içerik paylaşmasını daha kolay hale getirmesini sağladı. Böylece canlı dinlemek zorunda kalmadan diğer kişilerin Spaces’ta bir sohbete göz atmasına izin verebilirsiniz.