Sosyal Medya

Twitter'a altın tik işareti geliyor!

Elon Musk, Twitter'ın manuel kimlik doğrulama ve farklı kullanıcı çeşitleri için farklı renkli onay işaretleriyle güncellenmiş Verified’ı önümüzdeki cuma günü başlatmayı planladığını tweetledi.

Twitter'a altın tik işareti geliyor!

"Şirketler için altın, hükümetler için gri, (ünlü olsun ya da olmasın) kişiler için de mavi tik geliyor. Tüm doğrulanmış hesaplar, tik etkinleştirilmeden önce manuel olarak doğrulanacak" dedi.

Musk daha önce Twitter'ın "kuruluşlar için muhtemelen kişilerden farklı bir renk kontrolü kullanacağını" söylemişti. Ancak, bu renklerin ne olduğu ilk kez ortaya çıktı. Devlet ve endüstri de dahil olmak üzere tüm doğrulanmış kullanıcıların ayda 8 ABD doları tutarında Twitter Blue ücreti ödemek zorunda kalıp kalmayacağı ise henüz belli değil.

Bir başka tweetinde Musk, "kişiler, eğer o kuruluş tarafından doğrulanırsa, bir kuruluşa dahil olduklarını gösteren ikincil bir logoya daha sahip olabilecekler” diye ekledi. Bununla birlikte, diğer tüm bireysel kullanıcılar aynı mavi onay işaretine sahip olacak.

Twitter'a altın tik işareti geliyor!

Musk, en başta yeni doğrulama programını, Twitter Blue'ya ayda 8 ABD doları karşılığında katılan herkesin mavi bir onay işareti alacağı fikriyle başlatmıştı. Ancak mesele, birçok kişinin de tahmin ettiği gibi, taklit hesapların artması nedeniyle hızla kimlik hırsızlığı noktasına geldi ve uygulama başlatılmasından yalnızca 48 saat sonra kapatıldı.

Musk, revize edilmiş Doğrulama programının 29 Kasım'da başlayacağını söylemişti, ancak son tweetiyle tarih 2 Aralık olarak değişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.