Sosyal Medya

Twitter'da deprem! Bu işten çıkarma herkesi şok etti!

Şirketin işten çıkarmalarla işinin bittiğini söylediğinden bu yana en az dördüncü kez, Elon Musk'ın Twitter'ın işgücünde daha fazla kesintiye gittiği bildiriliyor.

Twitter'da deprem! Bu işten çıkarma herkesi şok etti!

The Information'a göre, sosyal medya sitesi cumartesi akşamı "düzinelerce" çalışanını daha işten çıkardı. İşten çıkarmalardan etkilenen personelin sayısının yaklaşık 50 kişi olduğu söyleniyor ama Platformer'dan Zoë Schiffer daha sonra bu sayının muhtemelen çok daha yüksek olduğunu iddia etti.

Cumartesi günü tweet atan Schiffer, "Dün gece Twitter'daki işten çıkarmaların 50'nin çok üzerinde olduğunu ve mühendislik dahil birçok departmanı vurduğunu duydum" dedi ve ardından, hafta sonu işten çıkartılanlar arasında ürün müdürü Esther Crawford'un da olduğunu ekledi. Crawford'un ayrılışı birkaç nedenden dolayı dikkate değer. Crawford, Musk dışında "Twitter 2.0"daki en tanınan yüzlerden biriydi. Şirketin Twitter Blue'nun yeniden tasarlanmasına liderlik etti ve yaklaşan ödeme platformundaki çalışmaları denetledi. Hatta bir noktada, Twitter ofisinin zemininde uyurken çekilmiş bir fotoğrafını bile paylaştı.

Twitter'da deprem! Bu işten çıkarma herkesi şok etti!

Şirketin son işten çıkartmaları, en az bir başka önde gelen çalışanı daha etkiledi. Cumartesi sabahı, Revue kurucusu Martijn de Kuijper da işini kaybedenler arasında olduğunu tweetledi. “Uyandığımda e-postamın kilitlendiğini gördüm" dedi. “İşten çıkartıldım gibi görünüyor." Twitter Revue'yu bu yılın başında kapatmıştı. Musk,  attığı herhangi bir tweette işten çıkartmalardan bahsetmedi. Pazar öğleden sonra erken saatlerde “Umarım iyi bir pazar geçirirsiniz” diye tweet attı.

Geçen yıl şirketi devralmasından bu yana, Twitter'ın tam zamanlı personelinin %80’inden fazlasını işten çıkardığına inanılıyor. Ocak ayı itibariyle, şirketin günlük gelirinin yıldan yıla %40 düştüğü bildirildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.