Sosyal Medya

Twitter'dan Covid-19 aşısı ile ilgili flaş karar!

Twitter, Covid-19 aşılarına yönelik yanlış yönlendiren bilgileri kaldıracak!

Twitter'dan Covid-19 aşısı ile ilgili flaş karar!

Popüler sosyal medya platformu Twitter, önümüzdeki haftadan itibaren yeni tip corona virüs (Covid-19) aşılarına yönelik zararlı, hatalı ve yanlış yönlendiren bilgileri kaldıracağını duyurdu.

Twitter'dan Covid-19 aşısı ile ilgili flaş karar!

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından Twitter, geçtiğimiz gün yapmış olduğu yeni bir açıklama ile, Covid-19 aşıları hakkında zararlı ve hatalı yönlendiren bilgileri kaldıracak olduğunu duyurdu.

Bu konuya önem ve öncelik verileceğini de belirten Twitter, gelecek haftadan itibaren uygulamaya başlanacak olduğunu bildirdi. Ayrıca 2021 yılının başından itibaren söz konusu paylaşımların "aslı olmayan söylenti", "tartışmalı iddia", "eksik veya kapsam dışı bilgi" gibi ifadeler ile etiketlenebileceği de belirtildi.

Twitter'dan Covid-19 aşısı ile ilgili flaş karar! - Resim : 1

Açıklamanın devamında ise; Covid-19 aşılarının dünya nüfusunu kontrol etmeye ve nüfusa zarar vermeye yönelik olduğunu belirten, Covid-19’un gerçek olmadığını veya ciddi etkisi olmadığını ileri süren, aşının herhangi bir olumlu etkisi olmadığını belirten ya da aşının olumlu etkisi konusunda çürütülmüş iddialarda bulunarak bu nedenle aşının gereksiz olduğunu savunan tüm paylaşımların platformdan silineceği belirtildi.

Diğer yandan Covid-19 verilerinin toplanarak derlendiği "Worldometers" internet sitesinin paylaşımlarına göre, dünya genelinde Covid-19 salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı yaklaşık olarak 75 milyon, virüs nedeni ile 1,5 milyondan fazla kişi ise bu hayatını kaybetmiş durumda.

Yorumlar
💎G@kko💎
Tivitir gibi sosyal ağlar bazen çok yanılgılara sebep oli herkes hesap açamamalı
Cevapla
🔥Rokko🔥
Haklısın sana Ahaber yeter artar bile.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.