Sosyal Medya

Twitter’dan Elon Musk’a şok hamle: “Ya alacaksın, ya alacaksın”

Teknoloji dünyasında sular bir türlü durulmuyor. Elon Musk’ın Twitter alım sürecini iptal ettiğini duyurmasının ardından, Twitter’dan karşı hamle gecikmedi.

Twitter’dan Elon Musk’a şok hamle: “Ya alacaksın, ya alacaksın”

Son birkaç aydır iş ve teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma süreci, iyisiyle kötüsüyle Elon Musk’ın yaptığı açıklamayla sona erdi. Daha doğrusu biz sona erdiğini zannetmiştik. Ancak Twitter yönetiminin öyle kolay pes etmek gibi bir niyeti yok.

Elon Musk, dün yaptığı açıklamada Twitter’ı almaktan vazgeçtiğini ve bu dosyanın artık kendisi için kapandığını söylemişti. Tabi işin ucunda onlarca milyar dolar söz konusu olunca, işler o kadar kolay iptal edilemiyor. Twitter yönetimi tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, ünlü sosyal medya platformu Elon Musk’ın anlaşma şartlarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi için yargıya başvuracak.

Twitter’dan Elon Musk’a şok hamle: “Ya alacaksın, ya alacaksın”

İlk duyduğunuzda aklınıza Twitter’ın tazminat talebini gündeme getirdiğini düşünebilirsiniz ancak sosyal medya platformunun talebi bu değil. Yapılan açıklamaya göre anlaşmadan doğan sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getirdiğini düşünen Twitter, karşı taraf olan Elon Musk’ın da bu şekilde davranması gerektiğini ve bu nedenle de 44 milyar doları ödeyerek platformu satın alması gerektiğini dile getirdi.

Yani anlayacağınız Twitter, Elon Musk’tan 44 milyar dolar ödeyerek hisselerin tamamını üzerine almasını istiyor. Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk cephesinden bu davaya ilişkin henüz bir açıklama gelmezken, Amerikan yargısının bu konuda nasıl bir karar vereceği şimdiden büyük merak konusu oldu.

Yorumlar
Cihat
Elon musk tam bir hokkabaz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.