Twitter'dan ilginç yenilik! Erkeklerin pek hoşuna gitmeyebilir

Dünyanın en ünlü sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, yeni özelliği sayesinde uygulamanın çok daha medeni bir seviyeye çıkmasını amaçlıyor.

Twitter'dan ilginç yenilik! Erkeklerin pek hoşuna gitmeyebilir

Twitter, dünya genelinde son derece popüler olan bir platform. Her ne kadar kullanıcı sayılarına bakıldığında sosyal medya platformları arasında alt sıralarda yer alsa da, Twitter’ın etki düzeyinin sorgulanması son derece hatalı bir yaklaşım olacaktır. Ancak herkesin bu platformdaki fikirlerini kabalaşmadan, saldırgan ifadelere yer vermeden paylaştığını söylemek de çok mümkün değil.

İşte kullanıcılarının daha medeni, daha nazik ve aklıselim paylaşımlar yapmasını isteyen Twitter, bu amaçlar geliştirilen “Reply Prompts” veya Türkçe olarak “Yanıt İstemleri” özelliğini bir süredir Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya’da test ediyordu. Bu özelliğe göre, bir kullanıcı tweet’inde hakaret veya saldırgan ifadelere yer verdiğinde sistem bunu otomatik olarak algılıyor ve ifadelerinde sıkıntı olduğu bu nedenle de paylaşmadan önce düzenleme yapmak isteyip istemediğini soruyor.

Twitter'dan ilginç yenilik! Erkeklerin pek hoşuna gitmeyebilir

Ünlü sosyal medya platformu tarafından yapılan açıklamaya göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde bu ön kontrolden sonra kullanıcıların %30’u paylaşımlarını ya düzenledi ya da paylaşmadan sildi. Brezilyalı kullanıcılarda ise bu oran %47 olarak gerçekleşti.

İşte Twitter tarafından yapılan son açıklamaya göre, önümüzdeki birkaç gün içerisinde Türkçe dilini seçen bütün kullanıcılar da bu yeni özellikten faydalanmaya başlayabilecekler. Doğrusu Twitter’ın sırada Avrupa’nun birçok ülkesi varken, neden Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya’dan sonra Türkiye’yi seçtiği de büyük merak konusu oldu.