Getir, ilk fiziksel süpermarketini açtı!

Türkiye dışında Avrupa'da da fiziksel olarak yer alan Getir şimdi ilk süpermarketini de açtı. İşte tüm detaylar.

Getir, ilk fiziksel süpermarketini açtı!

Türkiye'de büyük bir başarı yakalayan Getir, Avrupa'da da fiziki olarak yer alıyor. Faaliyetlerini Hollanda, İtalya ve İngiltere gibi ülkelerde sürdüren şirket şimdi ilk süpermarketini de açtı. Şirket, Hollanda'da Amsterdam şehir yönetiminin şikâyetçi olduğu bir depoyu süpermarkete çevirerek faaliyetlerine başladı

Dünya çapında büyük başarılar elde eden ve günümüzde Türkiye’nin yanı sıra 8 ülkede hizmet veren Getir büyümeye devam ediyor. Şirket şimdi Hollanda'da ilk süpermarketini de faaliyete geçirdi.

Getir, ilk süpermarketini açtı!

getir market

Bir çok alanda hizmet veren şirket Getir potansiyel olarak evrilebileceği bir iş koluna daha girdi ve Amsterdam'da ilk süpermarketine imza attı. Daha önce Getir, depoları yüzünden şehrin estetiğini bozmakla suçlanmıştı. Hollanda Başkanı Florian Brunsting’in açıklamasına göre “tıpkı geleneksel süpermarketlerin binanın kapalı bir bölümünden yaptığı gibi” çevrimiçi teslimat yapmaya da devam edilecek.

Süpermarket girişiminde ne kadar başarılı olacaklarını takip edecek olan şirket bu hamlesini yakından izleyecek. Başarılı olması durumunda ülkemizde ve bir çok başka yerde Getir süpermarketleri de görmeye başlayabiliriz. YemekSepeti'ne rakip olan Getir kısa sürede ciddi bir büyüme kaydederek platformuna farklı kollar da ekledi. Taksi çağırmadan tutun da iş bulmaya kadar bir çok hizmet sunan platfotm en son olarak N11'i de satın alarak ciddi bir başarıya imza attı diyebiliriz.