Sosyal Medya

Twitter'dan iOS kullanıcılarına özel fiyat: iPhone kullanıcıları üzülecek!

Twitter'ın, App Store ücretlerini dengelemek için Blue aboneliği için iOS'ta 11 ABD doları alacağı söylentileri çıktı. İşte tüm detaylar.

Twitter'dan iOS kullanıcılarına özel fiyat: iPhone kullanıcıları üzülecek!

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın Twitter'ı App Store'dan kaldırabileceği ve Apple'ın Twitter'da reklam vermeyi durdurduğu söylentilerinin ardından, Apple CEO'su Tim Cook ile görüşen Elon Musk, yanlış anlaşılmaları gidererek durumu düzeltmişti ve yılda 100 milyon dolar değerinde reklam satın aldığını belirtilen Apple, sosyal medya platformunda reklam vermeye devam etti.  Ancak çıkan söylentilere göre Musk, App Store'un Twitter kesintisini azaltmak adına iOS kullanıcılarına özel bir fiyat ile Twitter Blue'nun aylık abonelik ücretine zam yapacak.

9 Kasım itibariyle Twitter Blue abonelik ücreti aylık olarak 7,99 dolar olarak belirlenmişti. Twitter'ın yeni CEO'su olan Elon Musk'ın yaptığı bir takım değişiklikler sebebiyle yeni abone alımı bir süre durdurulan Twitter Blue’nun ne zaman yeni abonelerini kabul etmeye başlayacağı henüz bilinmemekle birlikte Twitter Blue’nun dönüşünün ardından abonelik için Android kullanıcılarından aylık 7,99 dolar, iOS kullanıcılarından ise aylık 11 dolar ödeme alınacağı iddia ediliyor. Aslında hesaplama yapıldığında Twitter'ın App Store ücretlerini dengelemesi için abonelikleri 10,38 dolar ile ücretlendirmesi gerekiyor ancak 11 doları'lık yeni fiyat değişikliği, yuvarlatılmış bir rakam olarak talep ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.