Sosyal Medya

Twitter'dan para kazanmak isteyenlere buraya!

Twitter farklı ödeme servislerini kullanarak kullanıcıların para kazanmalarını sağlayacak bir sistem üzerinde çalışıyor.

Twitter'dan para kazanmak isteyenlere buraya!

Twitch ve TikTok gibi sosyal medya platformlarının bağış sistemi ile kullanıcılarına gelir kapısı imkanı yarattığı bu dönemde Twitter'da bir adım atmaya karar verdi. Geliştirme sürecinde olan yenilikleri kullanıcılar ile paylaşan ve 100.000 takipçiye sahip Jane Machun Wong, yakın zamanda Twitter'dan para kazanmanın mümkün olabileceğini duyurdu. 

Profil kısmından ulaşılabilecek bağış seçeceği ile birlikte "Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal, Venmo" servisleri üzerinden kullanıcılara para gönderilebilecek. Yeni sistem birçok influencer için gelir kapılarını genişletmeye imkan sunarken yeni kullanıcılarında internetten para kazanmaları için ilk adımı olacak.

Twitter'dan para kazanmak isteyenlere buraya! - Resim : 1

Bağış servislerinde bulunan hesaplarınız ile Twitter hesap entegrasyonunuzu sağladıktan sonra ödemeleri kabul edebileceğiniz bağış yöntemi Twitter tarafından henüz onaylanmadı. Kısa zaman içerisinde servisin kullanıma girmesi ile birlikte kullanıcıların özellikle "kulis veya öngörülerini paylaştığı" konseptlerde gelirlerini arttıracağı düşünülüyor.

Twitter'ın bağış sistemini kullandırırken komisyon alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor. En popüler bağış ödeme servislerine arayüzünde yer veren Twitter'ın konu ile ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapması bekleniliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.