Sosyal Medya

Twitter'ın değeri açıklandı! Elon Musk şok oldu!

The Information ve The New York Times tarafından görülen bir e-postaya göre Elon Musk, Twitter'a yaklaşık 20 milyar dolar değerinde.

Twitter'ın değeri açıklandı! Elon Musk şok oldu!

Musk, geçen sonbaharda şirketi satın almak için ödediği 44 milyar dolardan önemli bir düşüş olan değerlemeyi, cuma günü Twitter çalışanlarına yeni bir hisse senedi tazminat programını duyuran bir notta paylaştı. Milyarderin, Twitter'ın önemli ölçüde azalan iş gücüne rağmen web sitesinin hala istikrarsız bir mali durumda olduğu konusunda uyarıldığı bildirildi. Musk "Twitter hızla yeniden şekilleniyor" diye yazdı ve şirketin nakit parasının bitmesine dört ay kaldığını da sözlerine ekledi.

Platformer'dan Zoë Schiffer'a göre Musk ayrıca çalışanlarına 250 milyar dolarlık bir değerlemeye giden "açık ama zor bir yol" gördüğünü söyledi: bu, şirketin mevcut hisse senedi hibelerini gelecekte 10 kat daha değerli hale getirecek farazi bir sonuç.

Twitter'ın değeri açıklandı! Elon Musk şok oldu!

Musk, Twitter'ın personelin SpaceX'tekine benzer bir politikayla altı ayda bir hisse senedi satmasına izin vereceğini söyledi. Musk'a göre program, çalışanlara "likit stok" verirken onları halka açık bir şirkette hisse senediyle gelen "fiyat kaosundan" koruyacak.

2023'ün başında en iyi reklamcılık iş ortaklarından 500'den fazlasının platformdaki harcamalarını durdurmasının ardından şirketin günlük gelirinin bir yıl öncesine göre %40 düştüğü bildirildi. Bu şirketlerin çoğu, şirketin doğrulanmış trollerin markaları taklit etmek için hizmeti kötüye kullandığı Twitter Blue'yu herhangi bir düzenleme yapmaksızın yeniden başlatmasının ardından platformdan ayrıldı. The Information'ın yakın tarihli raporlarına göre, şubat ayının başında ABD'de yalnızca yaklaşık 180.000 Twitter Blue abonesi bulunuyordu, bu da hizmetin Twitter'ın Musk'ın devralmasından bu yana yaşadığı finansal gerilemeyi telafi etmeye hiç de yakın olmadığını gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.