Twitter kullananlar dikkat! Bu veri sızıntısı doğruysa Elon Musk'ın başı büyük dertte!

Bildirilenlere göre 200 milyondan fazla kişinin Twitter verileri sızdırıldı. Bu verilerin internette yayınladığı ve korsanlar tarafından kullanıldığı bildirildi.

Twitter kullananlar dikkat! Bu veri sızıntısı doğruysa Elon Musk'ın başı büyük dertte!

Dünyanın en zengin isimleri arasında yer alan Elon Musk'ın sahip olduğu sosyal medya platformu Twitter, devasa bir veri sızıntısı ile yeniden gündeme çıktı. Siber güvenlik uzmanlarının bildirdiklerine göre bu yeni sızıntı, 200 milyonu aşan Twitter kullanıcısının önemli verilerini kapsıyor. Veriler arasında kullanıcıların e-posta bilgileri yer aldığı söyleniyor. Ayrıca bunların internette yayınlandığı da aktarıldı.

200 milyondan fazla Twitter kullanıcısının e-posta adresi çalındı

Önemli bir siber güvenlik firması olan Hudson Rock'ın yöneticilerinden Alon Gal, Twitter'da yeni bir veri ihlali yaşandığını açıkladı. Bilgilere göre 200 milyondan fazla Twitter kullanıcısının verileri ele geçirildi.

Bu ele geçirilen Twitter verileri arasında kullanıcıların e-posta bilgisi yer alıyor. Gal, 200 milyon kişinin e-posta bilgilerinin internette yayınlandığını aktardı. 

Alon Gal bu veri sızıntısının çok sayıda bilgisayar korsanlığına ve hedefli kimlik avına yol açacağını belirtti. Gal, bunun en önemli sızıntılardan birisi olduğunu belirtti.

Diğer taraftan bu veri sızıntısının Elon Musk döneminden önce yaşanıp yaşanmadığı henüz bilinmiyor. Twitter, bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. 

Geçen ay da 400 milyon kişinin verisi çalınmıştı

Bir bilgisayar korsanı, 400 milyondan fazla kişinin Twitter bilgilerini ele geçirdiğini iddia etmişti. Bu sızıntıyı önemli kişilerin verilerini "numune" olarak paylaşıp kanıtlamaya çalışan korsan, verileri silmek için Elon Musk'tan 200 bin dolar istemişti.

Twitter 200 milyon

Bazı endüstri analistleri, bu veri ihlali haberlerinin Elon Musk'ın Twitter döneminden sonra arttığına dikkat çekti. Bu çaptaki veri ihlalleri sebebiyle Twitter'a verilecek olan olası cezaların Elon Musk'a zor günler geçirteceği de iddia edildi.