WhatsApp daha fazla hareketli emoji için kolları sıvadı

İnternet tabanlı anlık iletişim servisi WhatsApp, platforma daha fazla hareketli emoji getirebilmek için kolları sıvadı.

WhatsApp daha fazla hareketli emoji için kolları sıvadı

Sosyal medya dünyasının en çok aylık aktif kullanıcı sayısına sahip ismi olan WhatsApp, bu konumunu koruyup güçlendirebilmek için elinden geleni yapıyor. Aynı anda onlarca farklı yeni özellik üzerinde çalışan Amerikalı sosyal medya devi, bu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

WhatsApp’a yakınlığıyla bilinen bir haber kaynağı tarafından servis edilen bilgilere göre, şirket şu sıralar 3 yeni hareketli emoji üzerinde çalışmaya başladı. Bilindiği üzere WhatsApp’ın mevcut sürümünde yalnızca 1 adet hareketli emoji var ki o da kırmızı kalp emojisi. İşte Amerikalı şirket, bu emojiyi çeşitlendirmek ve 3 farklı renkle geliştirmek istiyor. Eğer iddialar doğruysa bu çalışmaların sonunda pembe, gri ve mavi olmak üzere 3 yeni hareketli kalp emojisi daha görebiliriz.

WhatsApp daha fazla hareketli emoji için kolları sıvadı

Tabi yeni hareketli emojilerin mevcut emojinin farklı renklerinden ibaret olması bazı kullanıcıların heveslerini kırabilir ancak bu oldukça önemli bir adım. WhatsApp’ın herhangi bir şekilde yeni hareketli emojiler üzerinde çalışıyor olması, ilerleyen günlerde bu kategoriye dahil olabilecek yeni tasarımların da olabileceğini gösteriyor. Belki de bir sonraki güncelleme paketinde bu defa bambaşka tasarıma sahip yeni hareketli emojiler görmeye başlayabiliriz.

Son olarak WhatsApp’ın bu güncelleme paketini ne zaman servis edeceği konusunda şimdilik bir bilgi yok. Ancak 3 yeni hareketli emojinin, şirket tarafından platforma dahil edilmesi beklenen ve geçtiğimiz günlerde sızdırılan yeni sabit emoji paketleriyle birlikte kullanıma sunulması bekleniyor.