Sosyal Medya

WhatsApp eğlenceli özelliği sunmaya başladı

WhatsApp 3D avatarları sunmaya başladı. Meta CEO'su Mark Zuckerberg Facebook'ta bir gönderi ile yeni özelliği duyurdu. İşte detaylar.

WhatsApp eğlenceli özelliği sunmaya başladı

WhatsApp, Instagram, Facebook ve Messenger'da kullanıma sunulmasından aylar sonra, dünya çapındaki kullanıcıları için profil fotoğrafı veya özel çıkartma olarak kullanılabilecek 3D avatarları kullanıma sunmaya başladı. Çarşamba günü, Meta CEO'su Mark Zuckerberg Facebook'ta avatarların WhatsApp'a geldiğini duyurdu. WhatsApp, kullanıcıların kişiselleştirilmiş avatarları profil fotoğrafı olarak kullanabileceklerini veya farklı duygu ve eylemleri yansıtan 36 özel çıkartmadan birini seçebileceklerini söylendi. WhatsApp'taki avatar çıkartmaları, Snap'in Bitmoji veya Apple'ın Memoji çıkartmalarına benzeyecek.

WhatsApp eğlenceli özelliği sunmaya başladı - Resim : 1

Popüler anlık mesajlaşma uygulamasının arkasındaki şirket, "Avatarınız, farklı saç stilleri, yüz özellikleri ve kıyafetlerin milyarlarca kombinasyonundan oluşturulabilen dijital bir versiyonunuzdur" dedi.

WhatsApp ayrıca, kullanıcıların zaman içinde aydınlatma, gölgeleme ve saç stili dokuları dahil olmak üzere stil geliştirmeleri alacağını söyledi. Kullanıcılar, kullanıma sunulduktan sonra Ayarlar menüsüne giderek WhatsApp'ta avatarlarını oluşturabilecekler. Mesajlaşma uygulaması ayrıca , bir SSS sayfasında bulunan ayrıntılara göre, kullanıcıların sanal görünümlerini bir profil fotoğrafı olarak yapmalarına izin vermek için profil fotoğrafı ayarlarında bir 'Avatar Kullan' seçeneğine sahip olacak.

2019'da Meta, Facebook ve Messenger'da Bitmoji tarzı 3D avatarları tanıtmıştı. İlk sunum, Avustralya, Yeni Zelanda, Avrupa ve Kanada gibi pazarlarla sınırlıydı, ancak sosyal ağ devi daha sonra 2020'de ABD'ye genişletti. Instagram ise Ocak ayı sonlarında avatarları almıştı. Yapılan açıklamalara göre, WhatsApp'ınızın avatarını Instagram veya Facebook'ta kullanamayacağınızı ve Instagram veya Facebook'tan Meta avatarınızı WhatsApp'ta kullanamayacağınızı doğrulandı. Bu, WhatsApp'ta bir avatar kullanmak için yalnızca WhatsApp'ta yeni bir avatar oluşturmanız gerektiği anlamına geliyor.

Yorumlar
Murtaza
Wp 3D emojileri biraz daha geliştirmeleri ve çoğaltmaları lazım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.