Sosyal Medya

WhatsApp gizlilik sözleşmesinde son dakika kararı!

WhatsApp çok konuşulan gizlilik sözleşmesinde son dakika kararı geldi. İşte detaylar.

WhatsApp gizlilik sözleşmesinde son dakika kararı!

WhatsApp gizlilik sözleşmesi ortaya çıktığı andan beri bir sürü soru işaretine sebep oldu. Kullanıcıların verilerinin Facebook ile paylaşılacağı korkusuyla WhatsApp'ı bırakıp Telegram gibi uygulamalara geçmeye başladılar. Sözleşmesinde geri adım atıp gizlilik kurallarının geçerli olacağı tarihi erteleyen WhatsApp şimdi yeni bir güncelleme ile geldi.

Şirket yeni kararında "gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlere herhangi bir sınırlama getirilmeyecek" açıklamalarını kullandı. Buna göre gizlilik sözleşmesini kabul etmek ya da etmemek tamamen kullanıcının karar vereceği bir şey olacak.

WhatsApp gizlilik sözleşmesinde son dakika kararı

Wabetainfo tarafından paylaşılan bir rapora göre WhatsApp, bünyesindeki onaylı şirketlerle iletişim kurmanız durumunda gizlilik sözleşmesini kabul etmeyi zorunlu hale getirecek. 

Daha önce de WhatsApp hali hazırda Facebook ile belirli ölçüde verileri paylaşıyordu. Bu gizlilik sözleşmesi resmi olarak duyurulduğunda çoğu kullanıcının gözü korktu diyebiliriz. WhatsApp bugüne kadar hiç kaybetmediği kadar kullanıcı kaybetti. Ancak popüler mesajlaşma uygulaması hala bir çok kullanıcıya sahip. Bu kullanıcıları da kaybetmemek için gizlilik sözleşmesiyle ilgili son bir geri adım atmaya karar vermiş görünüyor. 

WhatsApp tarafından onaylı şirketlerle görüşme sağlamadığınız sürece gizlilik sözleşmesini kabul etmek zorunda kalmayacaksınız. Bu durum çoğu kullanıcının içini rahatlatacak ve uzun süredir devam eden soru işaretlerine bir son verecektir. Siz WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygulamayı kullanmaya devam ediyor musunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
Leyla
Ben hala kullanmiyorum ve eminim bir çok kişi de kullaniyo tabi dedileri gibiyise kullanmaya devam cunku telegiram gibi uygulama dan daha iyi bence kullanişli
Cevapla
Senem
Bende gizlilik endişesiyle sildim başkası tarafından vatsap gecmisime erisilmek isteniyor ve haykirlarin bunu yaptığı soyleniyor gizlilik nerde eğer böyle birşey gerçekleşirse çok büyük dava açacağım vatsaba
Cevapla
Ahmet
Sen önce WhatsApp yazmayı öğren sonra dava açarsın.
Abdullah
Ben kesinlikle kararı verdiginden beri whatsap hesabimi tamamen sildim .
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.