WhatsApp için büyük yenilik! Bu mesaj sistemi herşeyi değiştirecek!

Dünyanın en önemli sosyal medya platformlarından biri olan WhatsApp, yeni özelliği üzerinde çalışmayı sürdürüyor.

WhatsApp için büyük yenilik! Bu mesaj sistemi herşeyi değiştirecek!

Akıllı telefonların yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte günlük hayatımızın olağan bir parçası haline gelen sosyal medya, artık kişilerin zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdiği bir mecra haline geldi. Her ne kadar sosyal medya denildiğinde akla ilk gelen isimler, Twitter ve Instagram gibi platformlar olsa da WhatsApp gibi anlık iletişim servisleri de Sosyal medya tanımlaması içerisinde yer alıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Meta tarafından yapılan açıklamalara göre artık WhatsApp’ın Facebook’u geçerek dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olduğunu biliyoruz. Amerikalı teknoloji devi WhatsApp’ın bu başarısını hiç bitmeyen güncellemelerine borçlu olduğu da bir gerçek. Şirketin üzerinde çalıştığı son özelliği ise çıtayı bir üst seviyeye çıkaracak cinsten.

WhatsApp için büyük yenilik! Bu mesaj sistemi herşeyi değiştirecek!

WhatsApp kullanıcılarının aşina olduğu üzere bu platform uzun bir süredir tek gösterimlik video ve fotoğraf desteği sunuyor. İşte beta aşamasına geçen son yeniliğe göre artık normal mesajlar da tek gösterimlik şekilde atılabilecek. Üstelik bu mesajların ekran görüntüsü alınamayacak veya bir başkasına iletilemeyecek.

Tıpkı şu an da kullanabildiğimiz fotoğraf veya video gönderiminde olduğu gibi, tek gösterimlik mesaj atılabilmesi için mesaj barının sağ alt kısmında bulunan ve içerisinde 1 yazan küçük butona tıklamak yeterli olacak. Bu sayede o mesaj yalnızca bir defa görüntülenecek şekilde gönderilecek ve açılır açılmaz da tamamen sistemden silinecek. Söz konusu özelliğin ne zaman kararlı sürüme geleceği bilinmese de sürecin her halükarda 2023’ü bulacağı tahmin ediliyor.