Sosyal Medya

WhatsApp Türkiye'den siliniyor! Sahne Telegram'ın

Türk kullanıcılar, WhatsApp'ı hayatından çıkarmaya hazırlanıyor. İşte detaylar!

WhatsApp Türkiye'den siliniyor! Sahne Telegram'ın

WhatsApp'ın yeni gizlilik koşullarını açıklaması, gündeme bomba gibi düştü ve günlerdir bu konu konuşuluyor. Uygulamanın Facebook ile rahat rahat veri paylaşımını öngören sözleşmeyi kabul etmeyenlerin WhatsApp kullanamayacak olmasını açıklaması sonrasında tepkiler çığ gibi büyümüştü. Bazı kişiler yeni gizlilik koşullarını hiç okumadan onayladı ancak çoğu kişi buna izin vermek istemedi. Bu kişilerin 8 Şubat sonrasında WhatsApp kullanamayacak olması, diğer mesajlaşma uygulamalarına olan talebi arttırdı.

WhatsApp Türkiye'den siliniyor! Sahne Telegram'ın

Dün yapmış olduğumuz haber ise WhatsApp'a olan tepkileri daha da arttırdı. Buna göre Avrupalı kullanıcılar yeni gizlilik koşullarını kabul etmeseler dahi uygulamayı kullanmaya devam edebilecekler. Türkiye'deki kullanıcılar için ise bu geçerli değil, yani biz koşulları ya kabul edeceğiz ya da hesabımızı sileceğiz.

Bu dayatma, Türk kullanıcılar üzerinde önemli bir etki yarattı ve WhatsApp'a karşı bir öfke doğurdu. Çoğu kişi çareyi telefonlarına rakip uygulama Telegram'ı indirmekte buldu ve Telegram indirme oranlarında patlama yaşandı. Ayrıca yerli olan Bip uygulaması da yaşanan gelişmelerin ardından 100 binden fazla kişi tarafından indirildi.

WhatsApp Türkiye'den siliniyor! Sahne Telegram'ın - Resim : 1

Ünlü iş adamı Elon Musk tarafından yapılan bir öneri ise başka bir ismi öne çıkardı. Elon Musk, Signal isimli mesajlaşma uygulamasını insanlara önerince uygulamanın indirme oranlarında gözle görülür bir artış yaşandı. Signal Türkiye'nin en popüler ikinci uygulaması olmayı da başardı. Liderlik koltuğunda ise Telegram yer alıyor.

Peki siz WhatsApp'ı silmeyi düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Az@p
Whatsappı daha silmedim ancak telegrama geçtim TELEGRAMDADA gizlilik sıkıntı o yüzden BİP UYGULAMASINA geçtim hem çok güzel hemde çok işinize yarıyor #SAHNEBİPİN
Cevapla
Ramil
Bence Whasapp Business da indirin
Cevapla
Şaban
Evet silmeyi düşmüyor
Cevapla
Arslan Serdar Sert
Bir kere sahne BIP'in. Böyle yabanci ürünlerin reklamlarini yapacaginiza, yerli ürünlerin reklamlarini yapmaya gayret etseniz daha cok seviniriz.
Cevapla
💎G@kko💎
Bele olacağı bellidi Gakko olarak ben hep uyardım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.