Sosyal Medya

Donald Trump kendi Twitter'ını kuruyor!

Donald Trump, Twitter hesabının askıya alınmasından sonra kendi sosyal medya ağını oluşturmaya karar verdi.

Donald Trump kendi Twitter'ını kuruyor!

ABD'nin gelmiş geçmiş en çılgın başkanlarından birisi olarak kabul edilen Donald Trump bilindiği üzere 3 Kasım tarihinde yapılan seçimleri kaybetti. Ancak Trump bu seçim sonuçlarını hiçbir zaman tanımadı ve sürekli olarak hile ile seçimlerin çalındığını ifade eden açıklamalarda bulundu. Tabii ki tahmin edebileceğiniz üzere bahsi geçen açıklamaların önemli bir bölümünü her zaman olduğu gibi resmi Twitter hesabı üzerinden yapıyordu. Sonrasında kendi destekçilerinin ABD kongre binasını basması ise bardağı taşıran son damla oldu.

Donald Trump kendi Twitter'ını kuruyor!

Tüm bu gelişmelere daha fazla sessiz kalamayan Twitter, Donald Trump'ın hesabını askıya aldı. Bu hamlenin ardından ise Trump adeta çılgına döndü diyebiliriz. Yine Twitter'da bulunan başka bir hesabı üzerinden açıklamalarına devam eden ABD başkanı, “Çeşitli sitelerle görüşüyoruz ve yakın zamanda büyük bir duyuru yapacağız. Aynı zamanda yakın gelecekte kendi platformumuzu oluşturma olasılıklarına da bakacağız. Sessiz olmayacağız!” diyerek yeni bir sosyal medya ağı oluşturacağı müjdesini takipçileri ile paylaştı.

Donald Trump kendi Twitter'ını kuruyor! - Resim : 1

Ayrıca Donald Trump Twitter'ı özgür bir platform olmamakla itham etti ve kendisine bunun yapılacağını uzun zamandır da hissettiğini ifade etti. Bunun yanı sıra Trump yanlısı kullanıcıların yoğunlukta olduğu bilinen sosyal medya uygulaması Parler, şiddeti yaydığı gerekçesi ile Play Store'dan kaldırıldı. Peki olanlar ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
💎G@kko💎
Abdnin sonu geli bele giderse dünyanın yeni süper gücü Ülkemiz olacak inşallah
Cevapla
malsin
malsin
More Money
Ben indirerek destek olacağım böylesine azimli insanları her yerde göremezsin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.