Sosyal Medya

WhatsApp ve Instagram çöktü!

WhatsApp ve Instagram an itibariyle çöktü. Görünen o ki Facebook'ta birşeyler ters gidiyor! İşte detaylar.

WhatsApp ve Instagram çöktü!

WhatsApp ve Instagram bir süredir kullanıcılara yanıt veremiyor. Instagram kullanıcıları yenilenemedi hatası alırken, WhatsApp'ta ise gönderilen iletiler yerine ulaşmıyor.

Ayrıca Web WhatsApp'ta ağa bağlanmakta sıkıntı yaşıyor. Sürekli aktif internet yok hatası veriyor fakat hata internetle değil WhatsApp'ın direkt olarak kendiyle alakalı.

Şimdilik WhatsApp ve Instagram'ın çökme sorununun kaç kişiyi etkilediği bilinmiyor. Ayrıca bu sorunun bölgesel olup olmadığı da netleşmiş değil.

Eğer sizde bir sorun yoksa bunu bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Böylece sorunun genel olup olmadığını da anlayabiliriz.

WhatsApp ve Instagram çöktü!

Instagram ve WhatsApp'ın çökmesi sonrasında milyonlar bir kez daha Telegram ve diğer anlık mesajlaşma uygulamalarına akın etti. Muhtemelen Facebook bu sorunu kısa sürede düzeltecektir.

Bu aslında bize şunu gösterdi. Instagram ve WhatsApp bir şekilde günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiş. Yokluğunu hemen fark ediyoruz ve onu arıyoruz. 

Misal Facebook bugün çökse çok kişinin umurunda olmaz. Fakat söz konusu Instagram ya da WhatsApp olduğunda iş biraz daha değişiyor. Bakalım Facebook bu çökme sorunu ile ilgili bir açıklama yapacak mı?

Genelde bu tarz sorunlar için açıklama yapılmıyor. Belki de bazı gruplar Facebook'a siber saldırı gerçekleştirmiş olabilir. Şimdilik konu ile ilgili pek bir bilgimiz yok. Yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

GÜNCELLEME: 21:09 itibariyle WhatsApp ve Instagram'a erişim sağlandı (En azından biz girebildik)

Yorumlar
Ohiohu
Hibkj
Cevapla
abdullah
instagram çökmedi yeni tiktoklar yapmışlar çalışıyor çalışmamakiçin çöktü diyorlar tiktoklar google tarafından yeni konmuş
Cevapla
Royal
🇦🇿 Vatsap və Instagram işləmirdi
Cevapla
Vyyb
Vgctyuvtuv
Hamza berberkara
30 dakka gıdıp gedı
Cevapla
Ben Ce Siber Saldırı Olabilir İleri Li
Siber saldırı olabilir am iler liyen sagatlerde beli olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.