Sosyal Medya

Twitter Türkiye temsilcisi atamayı kabul etti mi?

Sosyal medya düzenlemesi çerçevesinde Twitter'ın geç de olsa Türkiye temsilcisi atamayı kabul ettiği söyleniyor. İşte konuyla ilgili detaylar.

Twitter Türkiye temsilcisi atamayı kabul etti mi?

Türkiye'de faaliyet gösteren sosyal medya platformları maalesef ki devletimizin isteklerini yerine ya geç getiriyor ya da getirmiyordu. Sosyal medya üzerinden yayılan yalan haber ve propoganda içeren terör faaliyetlerini destekleyen içeriklerin hızlıca kaldırılması için sosyal medya düzenlemesi geçtiğimiz aylarda yürürlüğe girmişti. Bu süreçte Facebook, Instagram ve Google temsilci atamayı kabul etmişti. Ancak Twitter'dan ses soluk çıkmamıştı.

İddialara göre Twitter Türkiye temsilcisi atadı!

Bugün ise Sabah Gazetesi'nden Barış Şimşek'in haberine göre; Twitter, yeni bir ceza ile karşılaşmak için Türkiye'de temsilci atamayı kabul etmiş. Şimdilik bir iddiadan ibaret olan bu haberin gerçeklik payı çok yüksek görünüyor. Çünkü eğer Twitter temsilci atamazsa hem para cezasına çarptırılacak hem de daha sonrasında ağ trafiği yavaşlatılacaktı.

Twitter'ın Türkiye'ye temsilci ataması ile haberin başında belirttiğimiz durumlar yaşandığında Twitter hızlı bir şekilde aksiyon alacak ve devletin silinmesini istediği tweetleri kaldıracak. Bu istekler yapılırken gerekli bir gerekçe gösterileceğini belirtelim.

Twitter Türkiye temsilcisi atamayı kabul etti mi? - Resim : 1

Twitter'ın Türkiye'de milyonlarca kullanıcının olduğunu düşünürsek, sosyal medya devinin ülkemizde faaliyet göstermek için yasalara uyması gerekiyor. Bu konuda oldukça geç davanan Twitter, umarız söylendiği gibi temsilci atamıştır. 

Bu konuyla ilgili resmi açıklama muhtemelen bugün içerisinde yapılacaktır. Gelişmeler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalmayı unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.