Sosyal Medya

WhatsApp ve Instagram'ın neden çöktüğü ortaya çıktı

Facebook çatısı altındaki WhatsApp ve Instagram'ın neden çöktüğü ortaya çıktı. İşte ilk iddialar.

WhatsApp ve Instagram'ın neden çöktüğü ortaya çıktı

Bugün saat 19:00 sularında Facebook başta olmak üzere Instagram ve WhatsApp'ta büyük bir sorun meydana gelmişti. Hala bu sorun çözülebilmiş değil. Hali hazırda Facebook, Instagram ve WhatsApp'a erişim sağlanamıyor. Bunun yanında internet tabanlı bazı kopmalar yaşandığı da belirtiliyor.

Peki WhatsApp ve Instagram'ın çökmesine neden olan olaylar zinciri nasıl başladı? Hemen kıyamet senaryolarını hazırlayalım. Şu anda internette dolaşan pek çok iddia mevcut.

ABD'nin saygın haber kanalları, Facebook çalışanlarının binaya alınmadığını belirtiyor. Bu durum pek çok soru işaretini de beraberinde getiriyor.

WhatsApp ve Instagram'ın neden çöktüğü ortaya çıktı

Bir diğer büyük iddia ise Facebook'un 1.5 milyar kullanıcısının bütün bilgilerini çaldırması. Hatta bu kullanıcıların verileri bazı sitelerde çoktan satışa çıkmış durumda. 1 milyon kullanıcı verisi için 5 bin dolarlık bir etiket belirlenmiş.

Yayınlanan satıştaki örnek hesaplar çok da fake gibi durmuyor. Yani böyle bir durumun gerçek olma durumu var.

Tabi ki söz konusu Zuckerberg olduğu zaman insanın aklına çeşitli sorular da gelmiyor değil. Malum kendisinin sicili bir hayli kabarık. Tüm verilerin çalınması, çalışanların Facebook binasına alınmaması bir çok teoriyi de beraberinde getiriyor.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler? Gerçekten Facebook tüm kullanıcılarının verilerini çaldırmış olabilir mi? Eğer bu gerçekse Facebook ne gibi yaptırımlarla karşı karşıya kalır. Yorum sizin.

Yorumlar
Şerif Gülsün
Ya yalan haberler den bıktık artık
Cevapla
Ender Abut
Başlık ortaya çıktı diyor, açıklama teori diyor. Bravo 👏
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.