Sosyal Medya

WhatsApp yakında yeni emojilerine kavuşacak

İnternet tabanlı anlık iletişim servisleri sayesinde mesajlaşmanın vazgeçilmez bir unsuru haline gelen emojilere şimdi yenileri ekleniyor.

WhatsApp yakında yeni emojilerine kavuşacak

Teknolojinin gelişmesi insan alışkanlıklarının değişimini de beraberinde getiriyor. Geleneksel cep telefonlarının icadıyla birlikte insanlar artık diledikleri zaman, diledikleri yerden birbiriyle sesli biçimde konuşabilecek olmanın mutluluğunu yaşamış, bu telefonlar için geliştirilen SMS fonksiyonu ise ilk etapta gereksiz olarak görülmüştü. Bu bakış açısının temelinde ise, “arayıp konuşmak varken, kim mesaj yazmakla uğraşmak ister ki” tezi bulunuyordu. Ancak hiç de öyle olmadı ve SMS özellikle gençler arasında ışık hızıyla yayıldı.

Akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla birlikte ise durum bambaşka bir hal aldı. İnternet tabanlı iletişim servisi dediğimiz ve en iyi örneğinin de WhatsApp olduğu pek çok uygulamanın geliştirilmesi, insanların konuşmak yerine mesajlaşmayı tercih etmesini sağladı. Aslında mesajlaşmayı bu kadar popüler kılan şeylerden birinin de emojiler olduğunu söylememiz lazım.

WhatsApp yakında yeni emojilerine kavuşacak

Her tür duyguyu kolayca ifade edebilmemizi sağlayan bu emojiler, artık günlük hayatımızın en önemi iletişim tasvirlerinden biri. İşte eğer siz de emoji kullanımını seviyorsanız WhatsApp’tan gelen son habere bir hayli sevineceksiniz.

Amerikalı sosyal medya devi, yeni güncellemeyle birlikte platforma 21 yeni emoji ilave edecek. Bu emojilerden yalnızca biri standart surat emojisiyken, 3 tanesi ise renkleri pembe, mavi ve gri olan kalp emojilerinden oluşacak. Diğer emojiler içinse, çeşitli hayvan ve obje figürleri diyebiliriz. Üstelik yeni gelecek 21 emojiye ilave olarak 8 mevcut emojinin de geliştirileceğini belirtelim. Son olarak her ne kadar söz konusu güncellemenin oldukça kısa bir süre içerisinde servis edileceğine dair bilgiler gelse de kesin tarih hakkında şimdilik bir bilginin bulunmadığını da belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.