Sosyal Medya

Twitter reklamverenlerle arayı düzeltmek için kampanya dönemini başlattı

Popüler sosyal medya platformu Twitter’ı satın aldıktan sonra giriştiği yenilik hareketleriyle tepki çeken ve reklamverenlerin platformdan ayrılmasına neden olan Elon Musk, bu hatalarını affettirmenin peşinde.

Twitter reklamverenlerle arayı düzeltmek için kampanya dönemini başlattı

Sosyal medya dünyası neredeyse son bir yıldır Elon Musk ile yatıp Elon Musk ile kalkıyor. Twitter’ı satın alacak almayacak tartışmasıyla geçen uzun bir sürenin ardından muradına eren milyarder iş insanı, platformun başına geçtikten sonra önce üst düzey yönetimle yollarını ayırmış daha sonra ise binlerce çalışanını kovmuştu.

Elon Musk’ın bu radikal kararları sonrası Twitter’a duyulan güvenin azaldığını belirten başta otomobil sektörü temsilcileri olmak üzere pek çok reklamveren, Twitter ile olan reklam anlaşmalarını iptal etmişti. Platformun en önemli gelir kapısının reklamlar olduğu düşünüldüğünde Elon Musk’ın bu gelişmeleri umursamaması mümkün değildi ki zaten öyle de oldu.

Twitter reklamverenlerle arayı düzeltmek için kampanya dönemini başlattı

Reklam verenleri yeniden Twitter’a döndürebilmek için başlatılan kampanya kapsamında, Aralık ayı boyunca 500.000 dolar ve üzeri reklam harcaması yapana iki katı yani en az 1 milyon dolarlık reklam gösterimi sunulacak. Eğer firmalar 350.000-500.000 dolar arasında bir reklam harcaması yaparlarsa %50 oranında, 200.0000-350.000 dolar arasında reklam harcaması yaparlarsa da %25 oranında arttırılmış reklam gösterimi hakkı kazanacaklar.

Bu kampanyadan da anlaşılacağı üzere Elon Musk Twitter’ın en önemi gelir kalemi olan reklam gelirlerini bir an önce arttırmayı hedefliyor. Peki söz konusu teşvik reklamverenleri gerçekten cezbeder mi işte orasını da zaman gösterecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.