Sosyal Medya

WhatsApp yeni güncellemesi ile tüm dengeleri değiştirebilir

Bir rapora göre, WhatsApp beta özelliğine gelen bir güncelleme grup yöneticilerinin gruptaki herkes için belirli bir mesajı/mesajları silmesini sağlayacak.

WhatsApp yeni güncellemesi ile tüm dengeleri değiştirebilir

Bu özellik, üyelerin gruplara mesaj göndermesini kısıtlamanın ve üyelerin herhangi bir bilgi düzenlemesi yapmasını engellemesinin yanı sıra yöneticilere daha fazla güç verecek ve bu da grubun denetlenmesine yardımcı olabilir.

WhatsApp'ta beta özelliklerini test eden bir platform olan WABetainfo tarafından sağlanan bilgilere göre, grup yöneticileri yakında gruplardaki herkes için mesajları silebilecek. Android 2.22.11.4 için WhatsApp beta sürümüne göre, özellik henüz geliştirme aşamasında ve henüz beta test kullanıcılarına sunulmadı. Geçen yıl Aralık ayında tanıtılan güncelleme, Android için WhatsApp beta sürümünde görüldü. Özelliğin iOS ve Masaüstü için WhatsApp beta sürümünde de mevcut olduğu söyleniyor.

WhatsApp yeni güncellemesi ile tüm dengeleri değiştirebilir

Bu yeni özellik 2017'de tanıtılan mevcut 'herkes için sil' özelliğine benzer. Mevcut özellikte insanlar kişisel ve/veya grup sohbetlerinden yalnızca kendi mesajlarını silebiliyordu ama artık bir grubun yöneticisiyseniz, bu güncellemeyi aldıktan sonra gruptaki herhangi bir üye tarafından gönderilen mesajları silebileceksiniz. Yöneticiler gruptaki bir mesajı herkesten sildiğinde, gruptakilere “sohbette başka birinin mesajını sildiğini” bildiren bir açılır bir mesaj gösterilicek ve herkes yöneticinin mesajı sildiğini görebilecek.

Grup üyelerinin mesajlarını silme ve üyelerin gruplarına mesaj göndermelerini kısıtlama ve istenmeyen grup bilgi düzenlemeleri yapmalarını engelleme özelliği, yöneticilerin WhatsApp'taki istenmeyen mesajları ve yanlış bilgileri daha etkili bir şekilde sınırlandırmasına olanak tanıyacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.